Materiał Partnera

Czym dokładnie zajmują się nowoczesne skupy złomu?

Czym dokładnie zajmują się nowoczesne skupy złomu?

Złom jest z powodzeniem wykorzystywany w procesie recyklingu. Wszelkiego rodzaju niepotrzebne już elementy przetwarzane są przez specjalistyczne zakłady w taki sposób, by producenci mogli z nich wykonać w pełni sprawne i funkcjonalne komponenty. Z tego powodu nowoczesne skupy złomu przyjmują wiele różnego rodzaju metali i nie tylko. Jak się okazuje, skupy świadczą też np. usługę złomowania samochodów.

Potrzebny złom

Jednym z najczęściej oddawanych surowców do nowoczesnych skupów jest złom stalowy. Ze stali z powodzeniem można dzięki procesowi recyklingu stworzyć nowe komponenty, które charakteryzować się będą wysoką wytrzymałością i odpowiednią odpornością m.in. na trudne warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne. Do skupu złomu można także oddać elementy ze stali stopowych czy metali kolorowych. Kompleksowa oferta tego typu miejsc pozwala pozbyć się niepotrzebnego złomu, który okazuje się jednak przydatny i jest wykorzystywany do wytwarzania nowych przedmiotów czy części. Skup złomu Mag-Ferum przyjmuje od swoich klientów wiele typów niepotrzebnych surowców, w tym np. puszek po napojach. Nowoczesny park maszynowy pozwala na przetwarzanie surowców wtórnych i ich recykling, a skup jest w stanie przygotować dla klientów rozbudowaną ofertę zawierającą także sprzedaż hurtową złomu metali nieżelaznych i żelaznych. Warto wiedzieć, że nowoczesne skupy złomu dysponują flotą odpowiednich, profesjonalnych pojazdów, które umożliwią transport nawet sporej ilości złomu. Czym jeszcze zajmują się specjaliści z tej branży?

Złomowanie samochodów

Nierzadko starsze modele aut ze względu na ich stan techniczny nie są dopuszczone do poruszania się po drogach publicznych. Trudno jest je także sprzedać, co może być dodatkowo utrudnione przez np. brak dokumentów lub brak możliwości rejestracji danego pojazdu ze względu na zniszczenia. W takich sytuacjach jedynym rozwiązaniem jest skup złomu oferujący usługę złomowania samochodów. Proces ten pozwala w sposób szybki i przyjazny środowisku zutylizować pojazd i wykorzystać jego poszczególne fragmenty do ponownej obróbki. Warto wiedzieć, że dostarczony do skupu złomu samochód nie musi być kompletny. Bardzo często klienci oddają auta pozbawione niektórych elementów karoserii czy silnika, jednak należy w takim wypadku pamiętać o odpowiednio niższej cenie uzyskanej za złomowanie wraku. Nowoczesne skupy złomu zajmują się więc nie tylko przyjmowaniem różnego rodzaju metali kolorowych i innych surowców, ale też są w stanie zająć się uszkodzonymi pojazdami, które przeznaczone są do utylizacji.

Opracowanie:
Nowy Sącz, Węgierska 144d
tel. 18 442 91 24
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz