Artykuł sponsorowany

Czym charakteryzuje się druk offsetowy? – Drukarnia Anex

Czym charakteryzuje się druk offsetowy? – Drukarnia Anex

Druk offsetowy to jedna z najpopularniejszych wykorzystywanych obecnie technik druku. Jest on bezkonkurencyjny, jeśli chcemy stworzyć materiały w dużych nakładach. Czym właściwie jest druk offsetowy i gdzie znajduje zastosowanie?  Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule, a także przedstawimy ofertę Drukarni Anex z Wrocławia. Zapraszamy do lektury!

Czym jest druk offsetowy?

Tak jak wspomnieliśmy, druk offsetowy to popularna metoda druku, polegająca na przenoszeniu farby z płyty na gumowy wałek, a następnie na różne podłoża w celu uzyskania wysokiej jakości obrazów i wzorów. W tej metodzie papier nie styka się bezpośrednio z metalowymi płytkami. Warto jednak zaznaczyć, że zanim farba zostanie nałożona na ostateczny nośnik, czyli papier, musi przejść długą drogę przez zespół drukujący składający się z kilku różnego rodzaju wałków. Zwykle druk offsetowy używany jest do masowej produkcji, takie jak drukowanie dużych ilości gazet, broszur artykułów papierniczych, czasopism, książek, ulotek, czy plakatów. Dlaczego jest on tak chętnie wykorzystywany? Druk offsetowy to przede wszystkim wysoka jakość wykonanych projektów oraz uzyskanie szerokiej gamy barw. Co więcej, offset ma także najwyższą rozdzielczość wśród wszystkich technik drukowania.

Czym jeszcze charakteryzuje się druk offsetowy?

Największym atutem druku offsetowego jest możliwość wydrukowania dużej ilości materiałów w krótkim czasie. Dlatego przy dużych nakładach cena staje się bardzo korzystna. Im więcej wydrukowanych ilości, tym tańszy staje się koszt jednostkowy. Jednak z uwagi na cenę materiałów potrzebnych do przeprowadzenia druku offsetowego, będzie on mniej opłacalny w przypadku niewielkich projektów. Jak mówią specjaliści z Drukarni Anex z Wrocławia:

„druk offsetowy wykorzystywany jest między innymi do masowego drukowania mediów, których zawartość regularnie się zmienia, np. gazet”.

Co znajdziemy w ofercie Drukarni Anex? Usługi obejmują realizację druku offsetowego w formacie B1, B0, oraz B0 plus, a także: drukowanie książek, ulotek, gazetek, broszur, folderów, map, etykiet, zdjęć, czy atlasów. Firma zapewnia indywidualne podejście do każdego zamówienia, terminową realizację zamówień, a także najwyższą jakość realizowanych projektów.

Opracowanie:
Wrocław, Jerzmanowska 99
tel. 71 349 31 32
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz