Artykuł sponsorowany

Czym charakteryzuje się dach odwrócony?

Czym charakteryzuje się dach odwrócony?

Dach to jeden z najważniejszych elementów każdego obiektu użytkowego, warto więc zadbać o to, by był on skonstruowany w pełni profesjonalnie i solidnie. Coraz częściej pokrycia stają się indywidualną formą wyróżnienia budynku na tle innych, co doprowadziło do powstania nowych rozwiązań w zakresie wykonywania dachów. Jednym z nich jest dach odwrócony – czym konkretnie charakteryzuje się ten typ pokrycia?

Nieszablonowy pomysł

Standardowe dachy najczęściej pokryte są dachówką lub blachodachówką, co jest rozwiązaniem wytrzymałym i wyglądającym estetycznie. Mimo możliwości dostosowania pokrycia do indywidualnych preferencji klienta jest ono niezwykle powszechne. Z tego powodu coraz chętniej stosuje się innowacyjne rozwiązania, do których z pewnością zaliczyć można dach odwrócony. W przypadku takiego pokrycia na konstrukcji bezpośrednio układa się warstwę hydroizolacyjną, a następnie izolację termiczną. Niezwykle wiele emocji wzbudza wykończenie takiego dachu – wykonuje się je poprzez nałożenie żwiru lub ziemi, tworząc tym samym wyjątkowy, rzadko spotykany tzw. dach zielony. Realizacją tego typu zleceń zająć się musi profesjonalna firma zatrudniająca doświadczonych specjalistów, taka jak np. Urban A. Urbańczyk wykonująca nieszablonowe dachy odwrócone. Najczęściej kładzie się je na betonowej powierzchni, co sprawia, że podłoże takie musi być uprzednio we właściwy sposób przygotowane. Profiluje się je więc odpowiednio i gruntuje, po czym na beton nakładana jest i zgrzewana papa podkładowa termozgrzewalna. Dopiero po stworzeniu takich specjalistycznych warunków można zająć się realizacją dachu odwróconego. Czym jeszcze charakteryzuje się takie rozwiązanie?

Natura na szczycie

Przede wszystkim dach odwrócony daje możliwość stworzenia dodatkowego tarasu, co jest jego największym atutem. Gwarantuje także wysoką trwałość ze względu na mniejsze narażenie na szkodliwe działanie wahań temperatury. Dachy odwrócone chętnie wybierane są ze względu na swój nietuzinkowy wygląd – żwir znajdujący się na pokryciu stanowi element przyciągający uwagę i zainteresowanie odbiorców. Dach taki można z powodzeniem zazielenić, co oznacza konieczność wyboru rodzaju tego procesu. Może być on intensywny – w takim wypadku na dachu układana jest gruba warstwa urodzajnej ziemi, co przy odpowiedniej pielęgnacji pozwala na dopasowanie dowolnej roślinności na pokryciu. Zazielenienie ekstensywne wykorzystuje z kolei mniej wymagająca roślinność, która znajduje się na specjalnie przygotowanych matach wegetacyjnych. Dach zielony to rozwiązanie zapewniające wiele korzyści – główną jest obniżenie temperatury nad powierzchnią pokrycia nawet o kilkaset stopni Celsjusza.

Opracowanie:
Radzionków, Wspólna 1
tel. 796 377 307
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz