Materiał Partnera

Czym charakteryzuje się biodegradowalny olej syntetyczny?

Czym charakteryzuje się biodegradowalny olej syntetyczny?

Oleje hydrauliczne stosowane są w różnego rodzaju maszynach – ich działanie jest uzależnione od zastosowanych środków smarnych, które muszą charakteryzować się odpowiednimi parametrami. Jednym z innowacyjnych produktów w tym zakresie jest olej syntetyczny biodegradowalny. Produkt ten jest w pełni przyjazny dla środowiska, a jego zastosowanie jest niezwykle szerokie. Czym się wyróżnia i gdzie dokładnie wykorzystywany jest tego typu olej?

Doskonałe parametry

Biodegradowalny olej syntetyczny to rozwiązanie korzystne z wielu względów. Przede wszystkim jest on przyjazny dla środowiska – używanie go nie powoduje wydzielania szkodliwych, toksycznych substancji czy oparów. Jest on kompletnie rozkładany przez organizmy żywe znajdujące się w wodzie i glebie. Dzięki temu po jego degradacji uzyskiwane są jedynie naturalne substancje, np. woda, sole mineralne czy dwutlenek węgla. Oferowany przez firmę Aldamar Sp. z o.o. biodegradowalny olej syntetyczny charakteryzuje się również odpornością na utlenianie w wysokich temperaturach. Jego doskonałe właściwości wysokociśnieniowe oraz ochrona przed zbyt szybkim zużyciem sprawiają, że olej tego typu jest rozwiązaniem bezpiecznym i niezwykle wydajnym. To z kolei ogranicza koszty przestojów i konserwacji. Biodegradowalny olej syntetyczny wysokiej klasy cechuje się bardzo niską temperaturą krzepnięcia, która wynosi -60 stopni Celsjusza. Dzięki zrealizowaniu wszelkich niezbędnych testów i uzyskaniu doskonałych wyników olej ten z powodzeniem stosowany jest w wielu różnego rodzaju maszynach i urządzeniach – jakich dokładnie?

Szerokie zastosowanie

Doskonałe właściwości biodegradowalnego oleju syntetycznego sprawiają, że jest on wykorzystywany m.in. w systemach hydraulicznych w maszynach robót ziemnych i leśnych. Spore obciążenia oraz intensywna eksploatacja nie stanowią problemu dla ciężkiego sprzętu, którego podzespoły zabezpieczone są dzięki olejowi biodegradowalnemu. Świetne parametry sprawdzają się też w hydraulicznych maszynach i urządzeniach w przemyśle czy budownictwie. Również i w tym wypadku sprzęt narażony jest nierzadko na ogromne przeciążenia, dlatego olej musi gwarantować właściwe smarowanie nawet w ekstremalnych warunkach. Wysokiej klasy biodegradowalny olej syntetyczny znalazł też zastosowanie w hydraulicznych urządzeniach funkcjonujących w hydroenergetyce czy pracach podwodnych. Nawet 100 tysięcy godzin bez wymiany oleju to wynik imponujący, który uzyskany został w przypadku nowoczesnych wtryskarek do tworzyw sztucznych używających właśnie biodegradowalnego środka. Nadaje się on zatem doskonale do wielu maszyn i urządzeń, pozostając tym samym przyjaznym dla środowiska olejem.

Opracowanie:
Katowice, Warszawska 32
tel. 32 608 68 43
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz