Artykuł sponsorowany

Czym charakteryzują się sauny fińskie?

Czym charakteryzują się sauny fińskie?

Chodzenie do sauny jest coraz popularniejszą praktyką. Pozwala ono bowiem na zadbanie o swój organizm, zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Istnieje kilka typów saun, które różnią się od siebie panującą w nich temperaturą i dokładnym sposobem działania. Czym charakteryzuje się wariant fiński? Na czym polega jego fenomen i kiedy warto zdecydować się na wizytę w takiej saunie?

Charakterystyka sauny fińskiej 

Sauna fińska jest inaczej nazywana sauna sucha. Wszystko ze względu na bardzo niską wilgotność, która wynosi maksymalnie 15%. W takim miejscu panuje też wysoka temperatura, najwyższa spośród wszystkich dostępnych modeli saun. Mowa tu o 60-110 stopni Celsjusza. W jej centralnej części znajduje się specjalny piec. To on odpowiada za uzyskanie odpowiedniej temperatury i wilgotności w saunie fińskiej.

Wnętrze sauny fińskiej powinno być wykonane z drewna. Takie konstrukcje pojawiają się zarówno w budynkach, jak i w ogrodach. Niezwykle istotne jest zadbanie o to, by sauna miała całkowicie szczelne ściany. Tylko wtedy można utrzymać odpowiednie parametry, niezbędne do jej prawidłowego działania. Z tego powodu budową sauny fińskiej powinni zająć się profesjonaliści z właściwym przeszkoleniem.

Kiedy warto postawić na saunę fińską? 

Sauny fińskie pojawiają się zarówno w hotelach, jak i na basenach czy w prywatnych domach. Ich budową zajmują się takie firmy, jak Inter Sauna z Gdańska. Regularne odwiedzanie sauny fińskiej pozwala bowiem na obniżenie ciśnienia krwi lub jego wzrost, w zależności od problemu, z jakim się borykasz. To doskonały sposób także na wzmocnienie wydolności i wytrzymałości na wysiłek fizyczny. Z tego powodu z sauny fińskiej często korzystają sportowcy.

Sauna fińska rozluźnia mięśnie, wpływa pozytywnie na działanie układu odpornościowego i oczyszcza cały organizm. Pozwala na szybsze pozbycie się toksyn, a jednocześnie zmniejsza ryzyko złapania infekcji. Jest wskazana także w przypadku osób, które się odchudzają. Wówczas przyczynia się ona do wyraźnego podkręcenia metabolizmu.

Jak wygląda sauna fińska? 

Sauna fińska zazwyczaj jest wykończona listwami drewnianymi. Często stosuje się w tym celu świerk skandynawski lub jodłę kanadyjską. Z takich materiałów wykonane są m.in. ławki i siedziska. Na samym środku znajduje się specjalny piec, a na suficie znaleźć można żarówki w oprawach odpornych na działanie wysokiej temperatury. To one w dużej mierze odpowiadają za klimat wewnątrz sauny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz