Artykuł sponsorowany

Czym charakteryzują się różne rodzaje kredek dla dzieci?

Czym charakteryzują się różne rodzaje kredek dla dzieci?

Rysowanie to jedna z ulubionych czynności niemal każdego dziecka, niezależnie od jego umiejętności plastycznych. Powstałe prace to także skarbnica wiedzy dla rodziców o tym, jak maluch postrzega otaczający go świat. Odpowiednio wybrane kredki mogą jeszcze bardziej uprzyjemnić taką zabawę. Na rynku dostępne są ich różne rodzaje, które pozwalają na tworzenie w odmiennych technikach.

Kolorowe ołówkowe

To najpowszechniejszy i najbardziej tradycyjny wybór wśród artykułów plastycznych dla dzieci. Kredki ołówkowe są dostępne w bogatej gamie kolorystycznej, a można je nabyć w zestawach po kilka, a niekiedy nawet kilkadziesiąt sztuk, na przykład w sklepie internetowym Smartkleks.pl, specjalizującym się w sprzedaży artykułów biurowych oraz papierniczych. Ich rysik jest wykonany z barwionego węgla drzewnego, natomiast oprawa może być drewniana bądź z tworzywa sztucznego. Częściej jednak stosowany jest pierwszy wariant. Dużą zaletą kredek ołówkowych poza kolorystką, jest także spory wybór kształtów – okrągłe, trójkątne, heksagonalne. Dwa ostatnie modele znacznie lepiej leżą w dłoni, zapobiegając wyślizgiwaniu się kredki.


Świecowe i woskowe

To kolejne rodzaje, które są powszechnie znane oraz lubiane, niemniej jednak często ze sobą mylone. Kredki świecowe są wykonane z parafiny, dlatego w dotyku przypominają świecę – stąd też ich nazwa. To najlepszy wybór dla najmłodszych maluchów, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rysowaniem i malowaniem. Głównie ze względu na to, że charakteryzuje je miękkość oraz wytrzymałość. Warto wybierać grubsze modele typu jumbo, które lepiej będą leżeć w małej dłoni i trudniej będzie je złamać. Ponadto łatwo zmyć je z różnych powierzchni, na których nie powinny się znaleźć, np. mebli. Z kolei kredki woskowe są produkowane z wykorzystaniem wosku pszczelego, stąd ich charakterystyczny zapach. Wyróżniają się głębokim nasyceniem kolorów, dlatego dają ciekawe efekty plastyczne.

Akwarele w kredce

To zdecydowanie mniej znane produkty, jednakże również zasługujące na uwagę. Z wyglądu przypominają tradycyjne kredki ołówkowe i tak też można je stosować – na sucho. To, co je odróżnia to rysik, którego pigment podczas produkcji miesza się z gliceryną, gumą arabską oraz żółcią. Dzięki temu produkty uzyskują właściwości pozwalające wykorzystywać je również w technice na mokro. W tym celu wystarczy zwilżyć rysik lub pracować na nałożonym już na kartkę papieru pigmencie, mokrym pędzelkiem. Dzięki temu powstałe prace przypominają te namalowane farbami akwarelowymi. W związku z tym takie kredki mogą być wykorzystywane do tworzenia rysunków bardziej zaawansowanymi technikami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz