Materiał Partnera

Czym charakteryzują się pompy zatapialne?

Czym charakteryzują się pompy zatapialne?

Pompy zatapialne to urządzenia powszechnie stosowane w gospodarstwach domowych, jak i rozmaitych gałęziach przemysłu. Dzięki nim możliwa jest sprawna realizacja wielu procesów produkcyjnych. Ich główne zadanie to wypompowywanie lub przepompowywanie wody, ale sprawdzają się doskonale w przypadku wielu innych cieczy. Czym jeszcze się charakteryzują i kiedy możemy z nich skorzystać?

Szerokie zastosowanie

Pompy zatapialne stworzone są do pracy w specjalnych warunkach – jak sama nazwa wskazuje, urządzenia te zanurza się częściowo lub całkowicie w cieczy. Dzięki odporności na takie warunki są one bardzo popularne w gospodarstwach domowych, gdzie transportują wodę pitną ze studni. Pompy zatapialne pomagają też w opróżnianiu basenu lub zalanej piwnicy. W podobnych celach stosuje się je w warunkach przemysłowych – są nieocenione w przypadku odwadniania kopalni czy wykopu budowlanego. Produkt dopasowany do naszych potrzeb z pewnością znajdziemy w bogatej ofercie firmy MGB. Pompy, instalacje. Okazuje się zatem, że pompy zatapialne mają bardzo szerokie zastosowanie i można z nich korzystać w wielu sytuacjach. Ich praca niekoniecznie musi być związana jedynie z wodą – odpowiednie typy są w stanie przepompować praktycznie każdy rodzaj cieczy. Z powodzeniem można użyć pompy zatapialnej w celu pozbycia się nieczystości z przydomowego zbiornika na szambo. Urządzenie poradzi sobie również z trudnym do usunięcia szlamem.

Specjalna budowa   

Pompy zatapialne muszą być wykonane we właściwy sposób, co pozwoli na ich długotrwałą i wydajną eksploatację. Urządzenia tego typu pracują w trudnych warunkach, muszą więc być to specjalne, szczelne i zwarte konstrukcje. Poszczególne modele pomp różnią się od siebie między innymi mocą, która powinna być adekwatna do wykonywanych zadań. Membrana odpowiedzialna za przekazywanie siły mechanicznej w celu sprężenia cieczy, wirnik, tłok – to poszczególne podzespoły, jakimi różnią się od siebie pompy zatapialne. Należy także zwrócić baczną uwagę na deklarowaną przez producenta wysokość podnoszenia. Podaje się ją w centymetrach lub metrach, a określa siłę, z jaką urządzenie wyrzuci w górę strumień cieczy. Właściwe parametry stanowią gwarancję bezpieczeństwa szczególnie w przypadku pomp z napędem elektrycznym – należy je użytkować jedynie zgodnie z przeznaczeniem. Przepompowywanie innych cieczy niż zalecone przez producenta może skutkować nawet poważnym wypadkiem. Przy wyborze pompy zatapialnej warto więc zwrócić uwagę na jej poszczególne parametry i wybrać tę, która będzie najbardziej odpowiednia do przeznaczonej pracy.

Opracowanie:
Gdańsk, Nowy Świat 5
tel. 58 554 55 40
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz