Artykuł sponsorowany

Czym cechuje się zdjęcie wykonane do dokumentów? Postaw na usługi firmy Foto-Metro Ratusz

Czym cechuje się zdjęcie wykonane do dokumentów? Postaw na usługi firmy Foto-Metro Ratusz

Zdjęcia wykonywane do dokumentów, takich jak: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja czy dyplom, muszą posiadać odpowiednie cechy i wymiary. Jeżeli potrzebujemy w 5-10 minut profesjonalnej fotografii, która będzie bez problemu przyjęta przez urzędnika w danej instytucji, to dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z usług firmy Foto-Metro Ratusz. Sprawdź, co jest ważne podczas wykonywania zdjęć i jak się do niego przygotować.

Cechy charakterystyczne zdjęć do dokumentów

Zdjęcia do dokumentów muszą spełniać odpowiednie wymogi stawiane przez Ministerstwo Cyfryzacji, jeżeli chodzi o jakość wykonania oraz wymiary, a także o prezentację danej osoby. Fotografia do dowodu osobistego i prawa jazdy powinna być wykonana en face, czyli na wprost i uwidaczniać charakterystyczne cechy budowy twarzy, jak owal, kolor oczów, kształt ust oraz włosy. Sama twarz powinna zajmować około 70-80% całego zdjęcia. Nie wolno zasłaniać oczu okularami przeciwsłonecznymi, ale można na zdjęciu mieć okulary korekcyjne, jeżeli nie mają one zbyt grubych oprawek, które mogłyby utrudniać identyfikację osoby na zdjęciu biometrycznym. Trzeba również dysponować zaświadczeniem od lekarza okulisty, że posiadana wada wzroku wymaga noszenia okularów. Nie powinno się także  na zdjęciu posiadać nakrycia głowy. Wyjątek stanowi wyznanie religijne, które nakazuje jego noszenie, ale wtedy również warto posiadać zaświadczenie od zgromadzenia wyznaniowego.

Zdjęcia do dowodu osobistego, prawa jazdy i wizy muszą posiadać wymiar 35x45 mm, zaś w przypadku dyplomów wynoszą one przeważnie 45x65 mm. Jednakże, należy pamiętać, ze zdjęcie biometrycznie powinno być jak najbardziej aktualne, a przynajmniej nie starsze niż pół roku. Mniej restrykcyjne zasady obowiązują w przypadku zdjęcia do legitymacji szkolnej. Bardzo istotną kwestią jest zachowanie neutralnego, jasnego tła oraz naturalnych kolorów, bez nadmiernego wyostrzenia, jak i zaciemnienia zdjęcia. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego zakładu fotograficznego, jak Foto-Metro Ratusz, gdzie specjaliści dokładnie wiedzą, jak wykonać zdjęcie, aby spełniało ono wszelkie wymagania. Ważny jest także schludny i elegancki  wygląd, najlepiej założyć gładką koszulę lub bluzkę w jasnych kolorach, a także unikać krzykliwej biżuterii, szalików oraz błyszczących makijaży.

Gdzie warto wykonać zdjęcia do dokumentów?

Od czerwca od wrześnie najwięcej osób kończących szkołę wykonuje zdjęcia do dyplomów, które często wykorzystuje się również do CV. W związku z tym, należy pamiętać, że trzeba się dobrze zaprezentować, gdyż być może będzie ta fotografię oglądał przyszły pracodawca. W związku z tym, zdjęcie dyplomowe stanowi swoistego rodzaju wizytówkę. Udając się do profesjonalnego zakładu fotograficznego Foto-Metro Ratusz z Warszawy, fotograf wykona Ci kilka zdjęć, a Ty będziesz mógł wybrać najlepsze ujęcie. Wystarczy poczekać tylko 5-10 minut i już będziesz się cieszyć kilkoma takimi samymi zdjęciami do dokumentów. W tym punkcie spotkasz się z miłą i sprawną obsługą, a także wykonasz odbitki zdjęć, reprodukcje zniszczonych, starych fotografii, a także zlecisz zrobienie zdjęcia nagrobkowego na porcelanie. 

Opracowanie:
Warszawa, Stacja metra Ratusz Arsenał 006
tel. 601 774 387
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz