Artykuł sponsorowany

Czy wysłanie dziecka taksówką bez opieki jest bezpieczne?

Czy wysłanie dziecka taksówką bez opieki jest bezpieczne?
W dzisiejszych czasach świat jest pełen niebezpieczeństw ze strony obcych ludzi.  Z tego powodu rodzice najlepiej nie spuszczaliby oka ze swojej pociechy. Zdarza się jednak, że pojawiają się sytuacje kryzysowe, w których maluch musi dostać się do szkoły bez opieki. Decydując się na taki krok, pamiętaj o tym, aby wybrać bezpieczną i rzetelną firmę  taxi.

Nie korzystaj z usług niepewnych przewoźników!

Obecnie istnieje wiele aplikacji, które umożliwiają wezwanie przewoźnika, a nawet złapanie stopa. Pamiętaj jednak, że jest to ryzykowne, gdyż tego typu kierowców zwykle trudno jest zweryfikować. Bardzo często są to osoby niedoświadczone, które nie dbają o bezpieczną jazdę. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie rzetelnej firmy, która specjalizuje się w transporcie dzieci. Radio-Taxi Komfort działa na terenie Bydgoszczy i najbliższej okolicy od prawie ćwierć wieku! Taksówkarz nie tylko zawozi i odwozi dziecko o określonej godzinie, ale również może odprowadzić je do szkoły lub poczekać, dopóki Twoja pociecha nie dojdzie do drzwi. Jest to rozwiązanie bezpieczne, zwłaszcza w przypadku maluchów w wieku wczesnoszkolnym.

Jak przygotować dziecko na podróż taksówką bez opieki?

Jeśli ma to być pierwsza samodzielna podróż dziecka, warto odpowiednio je do tego przygotować. Trasa z obcą osobą może być stresująca, szczególnie jeśli chodzi o dzieci poniżej 10 roku życia. Przede wszystkim musisz wyjaśnić mu wszystkie zasady, których musi przestrzegać podczas jazdy, aby nie utrudniać pracy kierowcy. Jeśli planujesz korzystać z usługi często, a maluch obawia się jazdy bez rodzica w towarzystwie obcej osoby, warto dogadać się z firmą taksówkarską, aby kursy wykonywała zawsze ta sama osoba.

Warto wiedzieć, że pozostawienie dziecka poniżej 7 roku życia bez zapewnienia mu opieki może grozić karą grzywny lub nagany, dlatego alternatywne środki transportu w postaci busów i autobusów nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. Co więcej, przewoźnicy zastrzegają, że dzieci do 12 roku życia nie powinny podróżować bez opieki osoby dorosłej!

Ile zapłacisz za tego typu usługę?

Wbrew pozorom nie jest to kosztowne, zwłaszcza że zwykle szkoła znajduje się dość blisko miejsca zamieszkania. Zazwyczaj koszty wynoszą tyle samo, co standardowe kursy w środku tygodnia. Niektóre firmy taksówkarskie oferują wykupienie abonamentów na okres całego miesiąca, dzięki czemu cena będzie nieco niższa. Zwykle za jeden kilometr trasy zapłacisz od 2 do 3 złote, w zależności od indywidualnego cennika. Transport taksówką jest o wiele bardziej bezpieczny niż wysłanie dziecka autobusem, gdyż cały czas znajduje się ono pod kontrolą doświadczonego kierowcy.
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz