Materiał Partnera

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie instalacji energii odnawialnej?

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie instalacji energii odnawialnej?

Montaż instalacji fotowoltaicznej pozwala uniezależnić się od dostaw energii elektrycznej z sieci. Panele fotowoltaiczne pozwalają na wprowadzenie sporych oszczędności w domowym budżecie, jednak jednorazowy kosz ich instalacji jest dość wysoki. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć swoje panele, na wypadek zdarzeń losowych, aktów wandalizmu lub kradzieży. Sprawdź, jakie są warunki ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej lub kolektorów słonecznych.

Co obejmuje ubezpieczenie instalacji energii odnawialnej?

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych chroni posiadaczy takich instalacji przed nieszczęśliwymi wydarzeniami, takimi jak szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych i katastrof klimatycznych – np. gradem, huraganem czy uderzeniem pioruna. Co więcej, niektóre polisy obejmują także szkody spowodowane przez akty wandalizmu lub dewastacji oraz odszkodowanie w przypadku kradzieży.

Dzięki ubezpieczeniu OZE, właściciel budynku, na którym zamontowana jest tego typu instalacja może liczyć na odszkodowanie, które pokryje koszty naprawy lub wymiany instalacji, w przypadku wyżej wymienionych sytuacji.

Jakie są warunki ubezpieczenia?

Ze względu na rosnącą popularność korzystania z odnawialnych źródeł energii, a, co za tym idzie instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych, pośrednictwa ubezpieczeniowe, takie jak Ubezpieczenia Jolatna Rychter, oferują klientom ochronę na bardzo korzystnych warunkach. Warto skorzystać z usług pośrednika ubezpieczeniowego, który współpracuje z różnymi ubezpieczycielami – doświadczony specjalista pomoże Ci wybrać najlepszy dla Ciebie wariant ubezpieczenia, który spełniać będzie Twoje potrzeby.

Ubezpieczenie instalacji energii odnawialnej funkcjonuje niezależnie – nie jest konieczne posiadanie ubezpieczenia domu, by móc korzystać z tej ochrony. Ubezpieczyć możesz nawet instalację, która jest przedmiotem kredytu bankowego.

Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia mieszkaniowego, musisz jednak pamiętać, że aby wystąpić o wypłatę odszkodowania, jako właściciel instalacji powinieneś zadbać o jej dobre zabezpieczenie przed kradzieżą, a także zgłosić zaistniałą sytuację na policję – odszkodowanie wypłacane jest na podstawie dostarczonego raportu.

Dlaczego warto ubezpieczyć panele fotowoltaiczne?

Zarówno instalacja fotowoltaiczna, jak i kolektory słoneczne znajdują się na dachach budynków, wiec narażone są na działanie sił natury. Żywioły bywają nieprzewidywalne i łatwo o uszkodzenie drogiej instalacji. Z tego względu warto dodatkową zabezpieczyć się, decydując się na ubezpieczenie instalacji energii odnawialnej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz