Artykuł sponsorowany

Czy warto zdecydować się na adaptację poddasza?

Czy warto zdecydować się na adaptację poddasza?

Jesteś właścicielem domu jednorodzinnego, w którym poddasze jest praktycznie nieużytkowane lub zagracone, a jednocześnie stwierdziłeś, że przydałaby się dodatkowa powierzchnia użytkowa? W takim razie powinieneś rozważyć adaptację poddasza! To świetne rozwiązanie, lecz zwykle niezbędna okazuje się pomoc fachowców. Dlaczego warto się na to zdecydować? Sprawdź!

Czy zawsze możliwa jest adaptacja poddasza?

W teorii każde poddasze można zaadaptować, aczkolwiek nie zawsze jest to opłacalne. W niektórych przypadkach pojawiają się również przeszkody techniczne. Należy przede wszystkim wiedzieć, że poddasze koniecznie musi mieć odpowiednią wysokość – minimum 2,2 m. Istotne jest też, aby pokrycie dachowe było szczelne.

Liczy się także stan całej konstrukcji dachowej. Gdy okaże się, że np. została zaatakowana przez szkodniki, to konieczne jest wdrożenie odpowiednich działań przed adaptacją poddasza. Obowiązkowo musimy upewnić się też, czy strop czasem nie wymaga wzmocnienia oraz sprawdzić, czy można doprowadzić wszystkie potrzebne przyłącza. Co więcej, aby móc przeprowadzić adaptację, będziemy musieli dopełnić kilku formalności – uzyskać pozwolenie na budowę lub dokonać zgłoszenia.

Dlaczego warto podjąć decyzję o adaptacji poddasza?

Zdecydowanie jedną z największych zalet wynikających z adaptacji poddasza, którą możemy zlecić np. firmie Tomasz Gwarczyk Usługi budowlane, jest to, że w ten sposób zyskujemy dodatkową powierzchnię użytkową. Na taki krok bardzo wiele osób decyduje się w przypadku powiększenia się rodziny. Strych to idealne miejsce, w którym mogą powstać dziecięce pokoiki.

Poddasze użytkowe ma również tę zaletę, że daje mnóstwo możliwości aranżacji pomieszczeń! Bez problemu możemy stworzyć na strychu otwarte przestrzenie, które są obecnie modne lub wydzielić kilka pokoi. Podejmując decyzję o adaptacji poddasza, musimy też ocieplić cały dach od wewnątrz, a to natomiast przekłada się na podwyższenie efektywności cieplnej budynku i znaczne obniżenie kosztów ogrzewania!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz