Materiał Partnera

Czy warto zaprowadzać psa do salonu piękności dla czworonogów?

Czy warto zaprowadzać psa do salonu piękności dla czworonogów?

Żeby nasz pies był zdrowy i wyglądał ładnie, trzeba odpowiednio go pielęgnować. Często regularne szczotkowanie i drobne zabiegi higieniczne, które możemy przeprowadzić w domu, to za mało. Dlatego z czworonogiem warto wybrać się do salonu piękności dla psów. Tam zaopiekują się nim profesjonalni groomerzy – czyli fryzjerzy dla zwierząt. Dlaczego warto odwiedzać psi salon piękności?

To wymaga wprawy

Jeśli chcemy, żeby nasze zwierzę było zadbane, czyste i ładnie uczesane, zdecydowanie powinniśmy zabrać je na wizytę do zwierzęcego salonu piękności. Pielęgnacja zwierzaka wymaga sporej wprawy. Trzeba wiedzieć, co robić, by zabiegi były skuteczne i by nie drażniły przy tym czworonoga. Jeśli brakuje nam doświadczenia, próba przycięcia sierści lub nawet zwykłej kąpieli, może źle się skończyć. Jeśli pies ucieka nam z kąpieli, a na widok nożyczek szczerzy kły, nie znaczy to od razu, że należy rezygnować z zabiegów pielęgnacyjnych.

– Każdy pies, bez względu na to, czy jest rasowy czy nie, by dobrze się rozwijał, wymaga prawidłowej opieki i pielęgnacji. Nie wystarczy odpowiednia dieta czy zaszczepienie. Należy także poddawać psa regularnym zabiegom pielęgnacyjnym, takim jak: strzyżenie, trymowanie, obcinanie pazurków czy czyszczenie uszu – mówi Królak Małgorzata, prowadząca swój salon piękności dla psów w Łodzi. Groomer, czyli psi fryzjer, bierze na siebie nie tylko profesjonalne przycinanie sierści, ale także kąpiel zwierzaka, rozczesywanie sierści, usuwanie martwych włosów – czyli trymowanie, mycie zębów, czyszczenie uszu, obcinanie pazurów i czesanie. Słowem – w salonie pies poddany jest kompleksowej pielęgnacji.

Odpowiednio przygotowane

Profesjonalny fryzjer dla czworonogów dysponuje sprzętem, który pozwala mu na szybkie i bardzo sprawne przeprowadzenie wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych. Poza specjalistycznymi urządzeniami przeznaczonymi do pielęgnacji zwierząt salon wyposażony jest w suszarki do sierści, szampony dla czworonogów i wiele ozdób, które nadadzą zwierzakowi ciekawy wygląd.

Czysty i szczęśliwy

Troszcząc się o to, by nasz pies był zadbany, poprawiamy jego samopoczucie. Dobrze wykonane zabiegi pielęgnacyjne nie są nieprzyjemne. Wiele zwierząt nawet je lubi. Z salonu piękności czworonogi wychodzą czyste, pachnące i z nową fryzurą. Jeśli wybierzemy dobrego fryzjera dla psów, nasz ulubieniec będzie wyglądać i czuć się świetnie. Warto też zapytać pracowników salonu, jak możemy na co dzień dbać o pielęgnację naszego czworonoga. Dzięki ich poradom efekt osiągnięty w salonie dłużej się utrzyma.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz