Materiał Partnera

Czy warto zainstalować wentylację mechaniczną?

Czy warto zainstalować wentylację mechaniczną?

Wentylacja mechaniczna służy do zapewniania swobodnej wymiany powietrza podczas różnej pogody i temperatury, tym samym ograniczając utratę ciepła w domu, ponieważ podczas otwierania okien nie mamy innej możliwości, niż wpuścić powietrze z dworu, którego temperatura może być różna. Wentylacja powinna zachodzić w domu przez całą dobę, bez naszej kontroli. W ten sposób możemy uniknąć problemów ze złym samopoczuciem spowodowanym niedotlenieniem organizmu, lub też zawilgoceniem w domu, przez który powstają np. grzyby. Czy warto zatem zainwestować w wentylację mechaniczną?

Jak działa wentylacja mechaniczna?

Najlepsza z popularnie stosowanych wentylacji, to wentylacja nawiewno-wywiewna, dzięki której nie tylko zużyte powietrze jest wydmuchiwane z mieszkania, ale jest też zamieniane na nowe, świeże powietrze. Konieczna jest odpowiednia instalacja, ponieważ ten rodzaj wentylacji jest dosyć złożony. Wymaga zapewnienia zarówno wyciągu powietrza z konkretnych pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka, ale również odpowiedniego nawiewu powietrza z dworu, czyli świeżego, najlepiej do innych pomieszczeń. Jest to zazwyczaj coś, o czym powinno się myśleć jeszcze podczas projektowania naszego domu, ponieważ wymaga bardzo rozbudowanej sieci rur i kanałów. W większości domów dodatkowo wentylacja posiada wymiennik ciepła, którego zadaniem jest odzyskiwanie ciepła z powietrza, które zostaje wyciągane na zewnątrz i zastępowane świeżym. Można również pomyśleć o zainstalowaniu specjalnych filtrów oczyszczających powietrze, co jest bardzo dobrą opcją dla osób np. z uczuleniem na pyłki.

Dlaczego warto zlecić projekt wentylacji?

Wentylacja ma mnóstwo zalet dla nas, naszej rodziny oraz naszych gości. Zapewnia komfortowe oraz zdrowe życie wewnątrz domu, stały dopływ świeżego powietrza w odpowiedniej ilości oraz jakości, eliminuje hałas z zewnątrz, nie musimy otwierać okien zatem jesteśmy też chronieni przed owadami, oszczędzamy ciepło, które jest odzyskiwane z wydmuchiwanego powietrza, działa tak samo dobrze w każdych warunkach atmosferycznych, zapobiega rozwojowi grzybów oraz pleśni, zapewnia niesamowity komfort alergikom, którzy są uczuleni na pyłki. Aby zlecić projekt, który zostanie indywidualnie przygotowany do naszych potrzeb, możemy udać się do biura projektowego, Anna Boruta Abprojekt, które wykonuje projekty wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania, oraz wiele innych. Zyskujemy wtedy pewność, że nasze zdrowie jest w dobrych rękach, a projekt spełni nasze oczekiwania.

Opracowanie:
Drwinia 226
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz