Materiał Partnera

Czy warto zabezpieczyć nadwozie auta powłoką ceramiczną?

Czy warto zabezpieczyć nadwozie auta powłoką ceramiczną?

Karoseria samochodu narażona jest na działanie wielu czynników zewnętrznych, które mogą powodować nie tylko jej niszczenie, ale przede wszystkim nieestetyczny wygląd. Pojawianie się rys, zabrudzeń i utrata połysku to tylko niektóre z problemów, z jakimi borykają się najczęściej właściciele aut. Z powodzeniem można sobie z nimi poradzić poprzez zastosowanie powłoki ceramicznej na nadwozie – czy na pewno jednak jest to dobre rozwiązanie?

Przygotowanie karoserii przed nałożeniem powłoki

Środków do pielęgnacji nadwozia samochodowego dostępnych jest obecnie na rynku niezwykle dużo. Wykorzystanie ich we własnym zakresie może istotnie polepszyć wygląd karoserii, jednak nie zabezpieczy jej w optymalny sposób przed działaniem czynników zewnętrznych. Dodatkowym problemem w takim wypadku jest również brak właściwego przygotowania powierzchni przed nałożeniem środków. Aplikacja powłoki ceramicznej wiąże się z koniecznością m.in. czasochłonnego wypolerowania lakieru.

Uprzednio dokładnie wyczyszczone nadwozie poddaje się często wielogodzinnemu polerowaniu, co skutkuje usunięciem zabrudzeń i rys. Cały proces nie jest łatwym zadaniem, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie jego wykonania specjalistom z Centrum Rekonstrukcji Powłok. Zajmują się oni nakładaniem powłok ceramicznych na karoserie samochodowe, działając w sposób kompleksowy. Aplikacja takiego właśnie środka chemicznego pozwala uniknąć wielu problemów z nadwoziem – jakich dokładnie?

Najważniejsze zalety powłoki ceramicznej

Odpowiednio przygotowana powłoka ceramiczna jest swoistą barierą na karoserii. Chroni ona bowiem lakier przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak np. woda, brud, promieniowanie słoneczne. Zabezpieczenie karoserii w ten sposób pozwala zapobiec również pojawieniu się zarysowań. Warstwa powłoki ceramicznej pozostaje przy tym jednocześnie przezroczysta, co w połączeniu z uprzednią pielęgnacją nadwozia gwarantuje jego świetny wygląd.

Jak się okazuje, doskonałe walory estetyczne pozostają trwałe nawet przez kilka lat! Powłoka ceramiczna wysokiej klasy nałożona w odpowiedni sposób zapobiega osadzaniu się wszelkiego typu zabrudzeń na powierzchni nadwozia. Jest to możliwe dzięki hydrofobowości takiego zabezpieczenia. Taka właściwość pozwala skutecznie chronić lakier przede wszystkim przed wodą, co w konsekwencji zapewnia uniknięcie problemów z korozją. Czy zatem warto zabezpieczyć nadwozie auta powłoką ceramiczną? Zdecydowanie tak – świetny wygląd na długo i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi sprawdzi się zarówno w nowych, jak i starszych modelach samochodów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz