Materiał Partnera

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy?

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy?
Jedną z największych zalet kredytów gotówkowych jest możliwość przeznaczenia ich na dowolny cel. Podczas składania wniosku o kredyt nie trzeba podawać, w jaki sposób zostaną wydane zaciągnięte pieniądze. Jest to kredyt, który zostaje całkowicie wypłacony w gotówce, dlatego swoich zwolenników ma przede wszystkim wśród osób, które nie ufają innym formom pożyczki. Jakie korzyści przyniesie jego zaciągnięcie?

Zalet kredytów gotówkowych

Jak zostało już na wstępie powiedziane, największą zaletą jest oczywiście możliwość wydania pieniędzy w dowolny sposób np. na zakup mebli, sprzętu RTV i AGD lub samochodu. Instytucja, która udziela pożyczki, nawet w najmniejszym stopniu nie jest zainteresowana tym, na jaki cel zostanie przeznaczona gotówka. W przypadku kredytów gotówkowych nie jest potrzebna wpłata własna, dlatego często służy on do załatania dziury w budżecie. Osoby, które zaciągnęły kredyt gotówkowy są również zadowolone ze stosunkowo krótkiego czasu załatwiania formalności – bardzo szybko otrzymali pieniądze do rąk. Kredytów gotówkowych udziela między innymi Biuro Finansowo-Kredytowe, którego siedziba znajduje się w miejscowości Namysłów na terenie województwa opolskiego.  

Jak uzyskać kredyt gotówkowy?

I choć uzyskanie kredytu gotówkowego nie jest trudne, konieczne jest spełnienie kilku podstawowych wymagań. Zależą one od indywidualnych regulaminów instytucji, które udzielają pożyczki. Zwykle wymagania obejmuję takie czynniki, jak:

  • Wiek – zwykle mieści się w przedziale od 18 do 85 roku życia. Widełki te nie są jednak stałe i w przypadku bardzo dużych kredytów, zwłaszcza górna granica może być nieco niższa.
  • Dochody – minimalne dochody zazwyczaj powinny wynosić od 600 do 1000 PLN. Zdarza się jednak, że kredyty są udzielane dopiero przy wyższych zarobkach. Podstawową zasadą jest, aby kredytobiorca był w stanie co miesiąc spłacać należności. Wysokość miesięcznej raty kredytu zależy od miesięcznego budżetu kredytobiorcy oraz wysokości łącznej puli pożyczonych pieniędzy.
  • Rodzaj zatrudnienia – ma istotny wpływ na zdolność kredytową. Wiele instytucji udzielających kredytów zwraca uwagę, w jaki sposób potencjalny kredytobiorca uzyskuje środki do życia. Najlepiej widziana w świetle prawa jest klasyczna umowa o pracę. Inne nie są jednak wykluczane i w większości przypadków nie ma problemu z uzyskaniem kredytu gotówkowego.  

Na rynku można znaleźć również oferty przygotowane dla osób, które mają szczególnie trudną sytuację finansową, jednak w takim przypadku nie zawsze zostaną one udzielone.

Opracowanie:
Namysłów, Harcerska 9 lok. 3
tel. 77 410 20 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz