Czy warto wybrać meble lakierowane do kuchni?

Czy warto wybrać meble lakierowane do kuchni?

Lakierowane fronty kuchenne to rozwiązanie, obok którego nie da się przejść obojętnie. Połyskująca powłoka wygląda efektownie przy sztucznym świetle, dając elegancki i wyrazisty efekt. Lakierowane powierzchnie nie będą jednak dobrym wyborem we wszystkich mieszkaniach, ponadto, aby długo utrzymały ładny wygląd, będziemy musieli regularnie o nie dbać. Dowiedz się, czy warto wybrać meble lakierowane do kuchni.

Zalety mebli lakierowanych

Nie można zaprzeczyć, że meble lakierowane, w przeciwieństwie do tych o matowym wykończeniu, pobudzają, dają poczucie energii i doskonale wpisują się w nowoczesne wnętrza, w których stawia się na minimalizm i zimną, monochromatyczną barwę.

Na ich zakup decyduje się coraz więcej osób? Dlaczego? Przede wszystkim fronty lakierowane możemy wybrać w dowolnym kolorze. Na rynku są obecnie dostępne meble kuchenne nawet w bardzo oryginalnych kolorach, które, zestawione z pozostałymi elementami wyposażenia, sprawią, że obok naszej kuchni nikt nie przejdzie obojętnie. Poza tym meble lakierowane dają efekt lustra – a to z kolei sprawia, że nawet niewielkie pomieszczenie wizualnie będzie wydawać się większe. Są również skutecznym sposobem na rozświetlenie. To dobre rozwiązanie dla małych kuchni w bloku i pomieszczeń, do których dociera mało światła słonecznego.

Gdzie sprawdzą się meble lakierowane?

Meble lakierowane, w szczególności w jasnych kolorach, sprawdzą się w małych kuchniach. Duża kuchnia daje nam większą dowolność w aranżacji, jednak nie jest powiedziane, że nie możemy w niej zastosować mebli o połyskującym wykończeniu.

Pamiętajmy, że lakierowane meble kuchenne polubią się z wnętrzami w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Jeśli planujesz urządzić mieszkanie w innym stylu, lepiej przed zakupem mebli do kuchni skorzystaj z rady projektanta, który podpowie, czy będą one dobrym rozwiązaniem. Przy wyborze frontów kuchennym powinniśmy również zwrócić uwagę na:

  • metraż kuchni,
  • rozplanowanie zabudowy,
  • oświetlenie pomieszczenia,
  • styl, w którym będzie urządzone nasze mieszkanie.

Jak dbać o meble lakierowane?

Zarówno meble matowe jak i lakierowane wymagają od nas regularnego czyszczenia. Jednak kuchnia na wysoki połysk zachowa swój elegancki wygląd tylko wtedy, gdy meble będą wolne od zadrapań czy przebarwień. Podczas gotowania nie trudno o powstanie wybrzuszeń czy odpryśnięć – wówczas możemy zanieść fronty do ponownego lakierowania.

Fronty lakierowane łatwo również zarysować – nie można czyścić ich agresywnymi detergentami ani ostrymi myjkami. Do pielęgnacji warto wybrać miękkie ściereczki – na przykład z mikrofibry. Wystarczy, że lekko zwilżymy je ciepłą wodą i przetrzemy blaty. Wybierając ten rodzaj wykończenia, musimy też pamiętać, że będą na nim widoczne nawet odciski palców.

Kuchnie lakierowane – ceny mebli

Ten rodzaj frontów kuchennych nie należy do najtańszych. Za meble wykonane z lakierowanej płyty MDF zapłacimy od 1700 do 1900 zł za metr bieżący. Nie warto jednak wybierać najtańszych modeli, ponieważ zazwyczaj są one zabezpieczone gorszym jakościowo lakierem. Meble z płyty MDF z wyższej półki mogą kosztować nawet do 2500 zł za metr bieżący.

Meble fornirowane wykończone na połysk to wydatek od 1800-1950 zł do 2400 zł za metr bieżący. Niektórzy producenci mebli z wyższej półki cenowej dodatkowo oferują darmowe wykonanie wizualizacji. Fornir jest najlepszym jakościowo materiałem do wykończenia płyt z MDF, dlatego warto wziąć go pod uwagę przy zakupie mebli do kuchni.

Opracowanie:
Aleksandra
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz