Materiał Partnera

Czy warto ukończyć szkolenie z przedłużania włosów?

Czy warto ukończyć szkolenie z przedłużania włosów?
Przedłużanie włosów to zabieg fryzjerski, który od kilkunastu lat cieszy się sporą popularnością. Efekt jest widoczny od razu – włosy stają się nie tylko dłuższe, ale także bardziej gęste. Chwalą go sobie szczególnie osoby, które z natury mają raczej cienkie kosmyki. Wprowadzenie usługi do swojego salonu może jednak być nie takie łatwe, gdyż przedłużanie włosów wymaga specjalistycznej wiedzy i dużej wprawy!

Dlaczego kobiety przedłużają włosy?

Przedłużanie włosów pozwala już w kilka godzin zyskać wymarzoną fryzurę. Zwykle włos rośnie od 1 do 3 centymetrów miesięcznie. Oczekiwanie na ten proces jest zatem zarezerwowane dla osób wyjątkowo cierpliwych. Dzięki nowoczesnym technologiom włosy doczepiane nie różnią się wizualnie od naturalnych. Prawidłowo założone doczepy będą więc całkowicie niewidoczne – szczególnie te z prawdziwych włosów. Syntetyczne są o wiele tańsze, jednak nie dają tak dobrego efektu. Ogromną zaletą przedłużania włosów jest ich szeroka gama barwna i możliwość stylizacji. Wbrew powszechnym mitom, doczepy wcale nie muszą być proste jak druty. Bez problemu można poddawać je stylizacji na gorąco oraz tworzyć fantazyjne upięcia.

Techniki przedłużania

Podczas szkolenia z przedłużania włosów poznać można kilka technik. Kursy są organizowane między innymi przez firmę Supply Nails, która znajduje się w Łodzi. Najpopularniejsze techniki doczepiania to:

  • Easy X-tend – pasemka są mocowane na zimno, przy pomocy miedzianej tulejki. Daje to szczególnie wysoką trwałość łączenia.
  • Micro Rings – mocuje się na zasadzie zacisku przy użyciu pierścieni ze specjalnie gwintowanym wnętrzem. Metoda jest szczególnie polecana początkującym fryzjerom, gdyż jest bardzo łatwa i stosunkowo tania.
  • Keratine System – materiałem łączącym jest keratyna. Zakładane pasa są zgrzewane na gorąco. Dobre rozwiązanie dla alergików.
  • Hair Revolution – włosy nakładane są na silikonowym pasmie, warstwowo. Zwana również „techniką kanapkową”.
  • Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową.
  • Clip-on – system wykorzystuje mikrospinki. Można je zdejmować i zakładać w dowolnym momencie.

Jak zacząć?

Żeby wprowadzić usługę do swojego salonu, najpierw musisz ukończyć profesjonalny kurs przedłużania włosów. Poznasz na nim kilka technik, co da możliwość wybrania najbardziej dla Ciebie optymalnej. Przede wszystkim nie należy brać się za zakładanie doczepów, jeśli nie czujesz się na siłach. Estetyczne wykonanie wymaga nie tylko dużej wiedzy, ale także wprawy. Warto na samym początku potrenować na osobach, które są świadome, że dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki. Kluczowym elementem jest nie tylko odpowiednie nałożenie pasm, ale także dobór ich wielkości i koloru, aby były idealnie dopasowane do włosów klientki.

Opracowanie:
Łódź, Legionów 30
tel. 505 288 323
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz