Materiał Partnera

Czy warto udać się na zwiedzanie winnicy?

Czy warto udać się na zwiedzanie winnicy?

Wino jest bardzo popularnym rodzajem alkoholu, który coraz chętniej wybierany jest przez konsumentów na całym świecie. Nic dziwnego, gdyż dobrej jakości wino smakuje doskonale, ale także stanowi idealne uzupełnienie wspólnie spożywanych posiłków w gronie bliskich. Dostępność win jest bardzo duża, jednak nie każde win, które znajdziemy na sklepowych półkach, jest godne polecenia. Gdzie zatem dostaniemy wino naprawdę dobrej jakości?

Lokalne winnice

Winnice to najlepsze miejsce, w którym możemy zaopatrzyć się w doskonałej jakości wino.

Gdzie dostaniemy lepszy produkt niż u samego źródła? Mimo że produkcja zarówno czerwonego, jak i białego wina kojarzy się głównie z regionami Francji, Portugalii, czy Argentyny, również w Polsce możemy znaleźć doskonałe winnice. Idealnym przykładem jest Winnica Goja w województwie małopolskim, która zajmuje się uprawą wielu szczepów, m.in. leon millot, marechel foch, regent, a także seyval blanc i solaris. Wieloletnia tradycja i doświadczenie sprawiają, że znajdziemy tam doskonałe wino, wytworzone wyłącznie z wyselekcjonowanych winogron. Co więcej, na szczególną uwagę zasługuje fakt, że winnica Goja oferuje również możliwość zwiedzania całego terenu i tym samym zaobserwowania procesu produkcji. Oczywiście cała wycieczka połączona jest z degustacją wina, co pozwoli nam dodatkowo zgłębić wiedzę na temat różnych jego gatunków. Dla miłośników tego alkoholu to obowiązkowy punkt.

Sklepy z winami

Oczywiście nie każdy miłośnik wina koniecznie musi zaopatrywać się w lokalnej winnicy. Są też miejsca bardziej dostępne jak na przykład profesjonalne sklepy z winami. W miejscach, które specjalizują się wyłącznie w jednym gatunku alkoholu, możemy liczyć na bardzo bogatą i różnorodną ofertę. Nie musimy jechać do południowej Francji, aby skosztować czerwonego wina z tego regionu. Co więcej, w dobrych winiarniach zatrudniani są wyłącznie doświadczeni i przeszkoleni pracownicy, którzy zawsze chętnie z nami porozmawiają i pomogą wybrać najlepsze czerwone wino, dopasowane do naszych potrzeb. Przecież nie ma jednego gatunku, którego smak odpowiadałby wszystkim gustom. Dlatego bardzo istotne jest poznanie smaków i preferencji każdego klienta, by dobrać i zaproponować najbardziej dopasowany rodzaj.

Duże supermarkety

Alternatywą do przedstawionych powyżej rozwiązań mogą być duże supermarkety. Mają one bowiem bardzo bogaty wybór alkoholi, w tym win. W lokalnych sklepikach również znajdziemy kilka propozycji, jednak oferta jest zdecydowanie bardzo okrojona i rzadko udaje się znaleźć tam to, czego szukamy. W dużych supermarketach możemy dostać wina białe i czerwone z różnych stron świata, więc duża szansa, że trafimy w to najlepsze dla nas.

Jeśli szukasz miejsca, w którym dostaniesz dobrej jakości wino, zdecydowanie dobrze jest udać się do lokalnej winnicy. Gdy jest to niemożliwe, warto znaleźć zaufany sklep z winami w okolicy lub udać się do dużego supermarketu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz