Materiał Partnera

Czy warto planować pobyt wypoczynkowy w gospodarstwie agroturystycznym?

Czy warto planować pobyt wypoczynkowy w gospodarstwie agroturystycznym?

W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej gospodarstw agroturystycznych, oferujących ciekawe formy spędzania czasu w bliskim otoczeniu przyrody i organizujących nietypowe formy aktywności. Spokój, brak miejskiego tempa życia, życie w zgodzie z naturą, dostęp do najlepszych produktów naturalnych i plonów wyhodowanych przez samych właścicieli – to tylko niektóre zalety takich wakacji. Czy warto tak spędzić wypoczynek? Zapraszam do lektury.

Zatrzymaj się

Z roku na rok coraz większą wagę przykładamy do tego, żeby żyć bardziej ekologicznie, bardziej w zgodzie z naszymi naturalnymi potrzebami. Kupujemy produkty ekologiczne, uczymy się życia zero waste- czyli bez śmieci. To na co dzień, w wielkim mieście, w szumie samochodów, natłoku spraw do załatwienia, biznesów, wszędzie krzyczących do nas reklam i billboardów i wszechobecnego zgiełku i hałasu. Nie mamy chwili w ciszy, biegamy w ciągłym stresie o jutro, o dobro naszych dzieci i o przyszłość świata, straszeni komunikatami zapowiadającymi ekologiczne katastrofy. Stop. Zatrzymaj się. Wyjedź tam, gdzie jest spokój.

Blisko natury

Jesteśmy częścią natury i warto jak najczęściej korzystać z dobrodziejstw, wynikających z kontaktu z nią. Weekendowe wypady za miasto powinny stać się naszym rytuałem, który pozwoli naszym zmysłom się wyciszyć, wrócić do formy po krzykliwym tygodniu. Idealnym rozwiązaniem byłaby działka w lesie. Nie wszystkich jednak stać na taki luksus.

Sielskie życie z przytupem

Z pomocą spieszą gospodarstwa agroturystyczne, gdzie możemy zasmakować prawdziwego, wiejskiego życia, zobaczyć co to jest tak naprawdę ekologia, spróbować regionalnych wyrobów i odpocząć. Takim miejscem jest gospodarstwo rybackie Karp położone w malowniczej Osiecznicy, słynący z ciekawej oferty dla wędkarzy i miłośników ryb. Pobyt w takich miejscach jest idealną okazją do spędzenia czasu w nietypowy sposób, spróbowania nowych aktywności, zasmakowania życia w całkiem inny sposób niż do tej pory.

Wiejskie smaki

Tego typu obiekty ferują nie tylko pyszne jedzenie ugotowane w domowej atmosferze z produktów wyhodowanych przez siebie. Jeśli gospodarstwo położone jest w pobliżu jeziora lub ma własny staw hodowlany, możesz sam sobie złowić obiad, nauczyć się fachu wędkarskiego, zasmakować ciszy potrzebnej do złowienia ryby. Gospodarze często zachęcają do wzięcia udziału w żniwach, lokalnych imprezach, na których prezentowane są regionalne przysmaki. To wszystko pozwala oderwać się od miejskiego życia.

Koncerty, imprezy, aktywności- nie tylko w wakacje

W okresie letnim na wsiach bardzo często organizowane są odpusty, festyny, koncerty, na których możesz doświadczyć lokalnej tradycji. Same gospodarstwa agroturystyczne organizują często różne aktywności jak zawody wędkarskie z poczęstunkiem. Poza czasem wakacji organizowane są także imprezy integracyjne dla zakładów pracy – warto pomyśleć o wypoczynku na łonie natury także w trakcie roku i zaproponować kolegom wspólny wyjazd, na którym w ciekawych okolicznościach przyrody można chociażby omówić plany marketingowe lub zorganizować szkolenie.

Opracowanie:
Osiecznica, Krośnieńska 2
tel. 68 383 51 27
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz