Artykuł sponsorowany

Czy warto ocieplić poddasze wełną mineralną?

Czy warto ocieplić poddasze wełną mineralną?
Koniecznym etapem budowy każdego budynku jest wykonanie solidnego ocieplenia poddasza. W tym celu należy wybrać odpowiedni materiał termoizolacyjny. Na rynku dostępne są różne opcje, dlatego kwestia wyboru może być problematyczna. Jednym z najpopularniejszych materiałów, obok styropianu, jest wełna mineralna. Przyjrzyjmy się zatem parametrom i właściwościom wełny mineralnej. Czy warto zdecydować się na jej zakup?

Izolacja cieplna

Wełna mineralna to materiał stosowany przede wszystkim w budownictwie. Jego dużą zaletą jest bowiem świetna izolacyjność cieplna. Współczynnik przewodzenia ciepła wynosi zwykle od 0,031 W/mK do 0,045. To optymalny wynik, który gwarantuje stabilność cieplną każdego pomieszczenia, w którym wykorzystany został opisywany materiał termoizolacyjny. Ponadto, ten rodzaj ocieplenia wiąże się z dużą paroprzepuszczalnością. Ten aspekt natomiast umożliwia naturalną samoregulację poziomu wilgotności. Dodatkową zaletą jest wysoki współczynnik przenikania wilgoci.

Izolacja akustyczna

Tę kwestię docenią w szczególności właściciele domów, ulokowanych obok ruchliwej ulicy. Hałas, dochodzący z zewnątrz, potrafi skutecznie utrudnić nam życie. Może on skutkować problemami ze snem i negatywnym samopoczuciem. Wełna jest materiałem o strukturze włóknistej, co czyni ją świetnym izolatorem akustycznym. Produkt ten skutecznie zredukuje poziom hałasu w pomieszczeniu. Pod tym względem, wełna mineralna wypada znacznie lepiej, niż styropian, który posiada jedynie niewielką zdolność do tłumienia hałasów.

Ognioodporność 

Kolejną zaletą wełny mineralnej jest jej niepalność w najwyższej klasie A1. Materiał ten może bowiem służyć jako zapora przeciwogniowa, gdyż nie rozprzestrzenia płomieni i wytrzymuje temperatury do 1000°C. Inwestując w wełnę mineralną, zyskujemy więc cenne poczucie bezpieczeństwa. Ponadto, jak informują specjaliści z firmy Marbet Materiały budowlane, produkty z wełny skalnej są odporne na promieniowanie UV, dzięki czemu nie musimy instalować zabezpieczenia z siatki na rusztowaniu, podczas montażu. Wymienione zalety czynią wełnę mineralną bardzo skutecznym materiałem termoizolacyjnym, w którego zakup zdecydowanie warto zainwestować.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz