Materiał Partnera

Czy warto naprawiać telewizory?

Czy warto naprawiać telewizory?

Kiedy technologia idzie naprzód w szybkim tempie, ciężko nadążyć za pojawiającymi się nieustannie nowinkami. W dodatku są one zawsze wyjątkowo kuszące. W sytuacji, kiedy Twój sprzęt elektroniczny się psuje, najłatwiej jest pozbyć się starego sprzętu i kupić nowy, ale czy to się faktycznie opłaca? Okazuje się, że firmy zajmujące się naprawą telewizorów plazmowych mają ręce pełne pracy.

Co zyskujesz wybierając naprawę zamiast kupna nowego telewizora?

Popularne na rynku telewizory LCD, LED czy OLED reklamowane są jako niezawodny sprzęt domowy, który umili Ci każdą chwilę spędzoną w jego towarzystwie. Niestety, ale rzeczywistość jest zupełnie inna. Śmiało można stwierdzić, że wraz ze wzrostem dodatkowych rozwiązań, które znaleźć można w nowoczesnych sprzętach, wzrasta częstotliwość ich awarii. Zatem naprawa telewizorów LCD, LED i OLED jest bardziej opłacalna niż kupno nowego sprzętu. Jeśli będzie on psuł się często, nikt nie będzie w stanie zastępować go za każdym razem nowym egzemplarzem.

Które telewizory psują się najczęściej?

Wśród popularnych na rynku rodzajów telewizorów wyróżnia się:

  • telewizory OLED: następca telewizorów LED, gdyż są w nim wykorzystywane diody LED, ale tworzą je związki organiczne. Cechuje je niższa jasność w trybie HDR i wysokie ceny;

  • telewizory LED: najrzadziej ulegają awarii, są ekonomiczne, a ich ceny niewygórowane;

  • telewizory LCD: LCD to oznaczenie ekranu zastosowanego w tym telewizorze, składa się z dwóch ciekłokrystalicznych warstw, pikseli i subpikseli. Jest uważany za podatny na awarie, a zwłaszcza awarię inwenterów i zasilaczy. Poprzez zbyt duże napięcie, układy elektryczne często się przegrzewają. Wspomniane wcześniej piksele, często zwiastują nadchodzącą awarię, kiedy są wypalone, najprawdopodobniej matryca jest uszkodzona. W telewizorze nie ma obrazu i słychać tylko dźwięk. Specjalista z firmy Hit Serwis podpowiada, że wszyscy posiadacze tego typu telewizora mogą być spokojni, gdyż części, które mogą ulec awarii, profesjonalny serwis jest w stanie zreperować. Naprawa telewizora LCD jest zatem jak najbardziej możliwa.

Warto pamiętać, że lepiej udać się do specjalisty, niż oceniać lub usuwać skutki awarii samodzielnie. Naprawa telewizorów oraz konsultacja w serwisie będą bardziej opłacalne niż kupno nowego sprzętu. Może bowiem okazać się, że całkiem niskim kosztem uda się naprawić Twój telewizor.

Opracowanie:
Szczecin, al. Piastów 28a
tel. 91 433 37 41
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz