Materiał Partnera

Czy warto naprawiać sprzęt RTV, czy lepiej kupić nowy?

Czy warto naprawiać sprzęt RTV, czy lepiej kupić nowy?

Kupowanie nowego sprzętu RTV wielu osobom sprawia mnóstwo przyjemności. Nowszy telewizor, odtwarzacz czy kamera skutecznie poprawiają nam humor. Jednak koszt zakupu nowych urządzeń często jest dość wysoki. Czy warto wydawać pieniądze na kolejny sprzęt elektroniczny, czy może lepiej zainwestować w naprawę tego już posiadanego? Co się bardziej opłaca?

Ostatnio można zauważyć zdumiewającą tendencję do psucia się sprzętu RTV tuż po upływie terminu gwarancji. W ten sposób jesteśmy namawiani przez producentów do zakupu nowszego modelu telewizora czy odtwarzacza DVD. Czy rzeczywiście powinniśmy od razu pędzić do sklepu z portfelem wypełnionym gotówką przeznaczoną na wczasy? Może jednak warto poszukać mądrych oszczędności i postawić na naprawę zepsutego sprzętu RTV?

Gwarancja na sprzęt

Chcielibyśmy, aby domowe sprzęty, kupione za niemałe pieniądze, służyły nam przez wiele lat. Niestety każde urządzenie prędzej lub później odmówi nam posłuszeństwa i przestanie działać. Zgodnie z przepisami polskiego prawa sprzęt RTV musi zostać objęty gwarancją. Jeżeli w okresie jej trwania zakupiony przez nas produkt popsuje się, możemy wymagać jego naprawy lub wymiany na sprawny egzemplarz bezpłatnie. Co jednak zrobić, gdy termin gwarancji upłynął, a nasz telewizor lub odtwarzacz przestał działać?

Kup lub napraw

W obecnych czasach króluje konsumpcyjny styl życia. Uwielbiamy otaczać się przedmiotami, sprzętami, ubraniami i kosmetykami. Zakupy stały się sposobem na relaks i spędzanie wolnego popołudnia. Coraz częściej chcemy „mieć”, przez co na dalszy plan schodzą inne, tak naprawdę ważniejsze potrzeby, takie jak zdobywanie doświadczeń czy podróże. Producenci nieustannie namawiają nas do zakupu nowszych, lepszych i wyposażonych w kolejne zbędne funkcje telewizorów i komputerów. Jeżeli chcesz się wyzwolić z wszechobecnego konsumpcjonizmu, następnym razem, gdy Twój sprzęt RTV odmówi posłuszeństwa, zamiast od razu do sklepu najpierw udaj się do sprawdzonego serwisu, który cieszy się powodzeniem wśród klientów, takiego jak JMZ Elektronik w Krakowie. Profesjonaliści znajdą usterkę i skutecznie ją usuną, a naprawiony w ten sposób sprzęt będzie Ci służył jeszcze przez wiele długich lat.

Jeżeli nie chcesz niepotrzebnie nadwyrężać domowego budżetu lub masz dość nieustannego wymieniania sprzętów, postaw na sprawdzony serwis sprzętu RTV. Dzięki fachowej wiedzy specjalistów Twój telewizor, odtwarzacz DVD, kamera lub komputer zacznie działać jak należy, a Ty nie uszczuplisz zbytnio domowego budżetu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz