Artykuł sponsorowany

Czy warto naprawiać maszyny rolnicze?

Czy warto naprawiać maszyny rolnicze?

Każde, nawet najmniejsze gospodarstwo rolne potrzebuje sprzętu rolniczego. Ze względu na małą zasobność portfela, ich właściciele często decydują się na zakup używanych maszyn rolniczych. Większość dużych gospodarstw może się poszczycić nowoczesnymi maszynami rolniczymi. Są one coraz bardziej skomplikowane w obsłudze. Zarówno urządzenia nowe, jak i te używane czasami się psują. Czy w obecnych czasach warto naprawiać maszyny rolnicze?

Nowe czy używane?

Wszystkie maszyny się psują. Większe jest jednak prawdopodobieństwo, że nowe maszyny rolnicze charakteryzują się dużo wyższą jakością wykonania, spełniają najwyższe standardy i rzadziej się psują. Posiadają też kilkuletnią gwarancję, co daje ochronę i bezpieczeństwo w razie uszkodzenia sprzętu. Zakup nowych maszyn ma również wady, wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Rolnicy często muszą ratować się kredytami i zadłużeniami na długie lata, nawet pomimo dotacji unijnych. Przed dokonaniem tak ważnego zakupu, warto wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Jeśli zakup nowej maszyny, ze względów finansowych jest niemożliwy, warto przemyśleć zakup używanego. Z jednej strony wiąże się to z mniejszymi kosztami zakupu, ale z drugiej należy się liczyć z koniecznością dokonywania częstych napraw. Przed nabyciem sprzętu trzeba poznać dokładnie jej historię: liczbę właścicieli, sposób użytkowania, wielkość obsługiwanych gospodarstw. Warto dowiedzieć się czy maszyna była garażowana, czy dbano o wymanię oleju i ogumienia. Istotne przed zakupem jest zapoznanie się ze stanem licznika i wszystkimi dostępnymi dokumentami zakupu.

Konieczność naprawy

Potrzeba terminowego wykonania niezbędnych prac agrotechnicznych wymaga użytkowania sprawnych, wytrzymałych i odpornych na zużycie maszyn rolniczych. Co w sytuacji, gdy nastąpi konieczność naprawy sprzętu? Jest wiele firm, które proponują naprawę posiadanej maszyny. Należy się udać do sprawdzonego i zaufanego punktu - to niezmiernie ważne, by mieć pewność, że praca zostanie wykonana w należyty sposób. Dlatego warto sprawdzić jaki warsztat specjalizuje się w konkretnych usterkach. Doświadczenie fachowca jest kluczowe, zwłaszcza w przypadku naprawy maszyn rolniczych. Istotne jest, czy koszt naprawy maszyny i okres, przez który będzie po naprawie użytkowana nie zbliży się lub nie przekroczy kwoty za którą można by nabyć nowy sprzęt.
Największym wyzwaniem właścicieli i profesjonalnych warsztatów jest gama modeli i rodzajów ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz innych urządzeń rolniczych. Maszyny i urządzenia rolnicze są coraz bardziej skomplikowane, jest w nich coraz więcej elektroniki. Dlatego diagnoza i naprawa wymaga specjalistycznej wiedzy oraz profesjonalnego sprzętu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz