Materiał Partnera

Czy warto montować dachy płaskie w obiektach mieszkalnych?

Czy warto montować dachy płaskie w obiektach mieszkalnych?

Jednym z najchętniej wybieranych dachów obiektów mieszkalnych są dachy płaskie. Tego typu konstrukcje są dość charakterystyczne, ponieważ pełnią jednocześnie dwie funkcje. Przede wszystkim są dachem i chronią wnętrze budynku przed czynnikami zewnętrznymi, a dodatkowo są stropem nad najwyższą kondygnacją domu. Z tego względu czasem określa się je jako stropodachy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas montażu takiego dachu, a także, dlaczego warto decydować się na płaskie dachy.

Projektowanie i montaż dachów płaskich – jakie czynniki są istotne?

Dachy domów najczęściej dzieli się na dwa podstawowe rodzaje – płaskie i skośne. Płaskie dachy nie są aż tak popularne, jak ten drugi typ, jednakże wielu inwestorów na nie stawia. Trzeba jednak pamiętać, że stropodach zawsze powinien być zaprojektowany i zamontowany przez firmę z dużą wiedzą i doświadczeniem. Wszelkie błędy na tych etapach mogą doprowadzić np. do przeciekania dachu. Poza tym taka konstrukcja może zagrażać bezpieczeństwu domowników.

Podczas projektowania dachu płaskiego oraz jego montażu trzeba wziąć pod uwagę rozmaite czynniki. Jednym z najistotniejszych są cechy konstrukcyjne obiektu mieszkalnego. Nie bez znaczenia są także zagrożenia pogodowe, jakie występują na danym obszarze. Firma dekarska powinna też zwrócić uwagę na odpowiedni wybór i montaż hydroizolacji dachu. Element ten pozwala zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować ryzyko przeciekania dachu płaskiego.

Dlaczego warto zdecydować się na dach płaski?

Dachy obiektów mieszkalnych mogą mieć różne formy i kształty. Największą popularnością cieszą się dachy skośne oraz płaskie. Każda z tych opcji ma swoje dobre strony. Płaskie dachy to rozwiązanie dla osób, które szukają oszczędności. Ze względu na mniej skomplikowaną konstrukcję ich zaprojektowanie i zamontowanie jest znacznie tańsze niż w przypadku skośnych dachów. Oprócz tego wybór stropodachu daje większe możliwości, jeśli chodzi o kształt bryły obiektu mieszkalnego, a jednocześnie nie przełoży się to na wyższe koszty wykonania dachu. W przypadku dachów skośnych zasada jest prosta – im bardziej skomplikowana bryła budynku, tym droższy i trudniejszy do wykonania jest dach.

Jeśli szukasz ekipy budowlanej, która wykona wszelkie prace związane z budową dachów, powinieneś rozważyć ofertę firmy HS Dachy z Konstancina-Jeziornej. Jej pracownicy świadczą kompleksowe usługi dekarskie, w tym projektowanie dachów (np. płaskich i skośnych), a także montaż pokrycia dachowego. Na koniec warto zaznaczyć, że dachy płaskie są nie tylko tańsze i łatwiejsze do wykonania, lecz również mogą odznaczać się ciekawymi walorami estetycznymi. Warto też dodać, że wspomniana firma podejmuje się też projektowania i wykonania dachów przemysłowych i oferuje inne usługi dekarskie.

Opracowanie:
Konstancin-Jeziorna, Bielawska 14a
tel. 693 677 687
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz