Materiał Partnera

Czy warto mieć w podróży dodatkowe ubezpieczenie?

Czy warto mieć w podróży dodatkowe ubezpieczenie?

Podróże są dzisiaj bardziej powszechne niż kiedykolwiek wcześniej. Chodzi zarówno o wycieczki turystyczne, jak i podróże służbowe. Otwarcie granic Unii Europejskiej, rozwój transportu i wzrost zamożności społeczeństwa, przyczynił się do tego stanu rzeczy. Powszechne są oferty dodatkowych ubezpieczeń w podróży. Czy warto z nich korzystać? Co tak naprawdę się w nich znajduje?

Głównymi obszarami, w których będziemy potrzebowali wsparcia nie tylko finansowego, ale i organizacyjnego ze strony ubezpieczyciela są:

  • Problemy z pojazdem,
  • Problemy zdrowotne,
  • Problemy prawne,
  • Kradzieże.

Podróż własnym pojazdem daje radość, niezależność i poznawanie różnych atrakcji turystycznych według własnego planu i uznania. Rzeczą normalną jest, że pojazd może się zepsuć w drodze lub ulec kolizji. W przypadku poruszania się częstego, jak i okazjonalnego poza granicami danego kraju, warto mieć wtedy wykupioną polisę z darmowym holowaniem uszkodzonego pojazdu do najbliższego warsztatu naprawczego za granicą. Bogatsze polisy, często będące rozszerzeniem polisy OC zapewnią nam samochód zastępczy na czas naprawy i nocleg.

W podróży mogą nas spotkać problemy ze zdrowiem. Jest to sprawa na tyle powszechna, że nie należy o niej zapominać. O ile mamy polskie ubezpieczenie zdrowotne, to wystarczy wyrobić kartę EKUZ, aby przenieść to zabezpieczenie na inne kraje. Ta opcja, jak wyjaśnia Marek Matejuk - agent ubezpieczeniowy, nie jest kompletna i nie pokrywa wszystkich wydatków związanych z leczeniem, czy ratowaniem życia. Nie obejmuje m.in.: transportu do szpitala, który poza granicami kraju może być problematyczny. Do tego różny zakres bezpłatnych usług medycznych w różnych krajach sprawia, że lepiej dokupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w podróży.

Przebywając za granicą, możemy mieć problemy prawne lub organizacyjne, np. w sytuacji kolizji drogowej, posądzenia o uszkodzenie mienia, warto mieć zabezpieczoną pomoc tłumacza oraz prawnika. Dzięki niemu będziemy spać spokojnie, a na ewentualne problemy będziemy mieli wsparcie i czas. Jeżeli komuś wyrządzimy szkodę, zadziała ubezpieczenie OC w podróży. Zapłaci ono rekompensatę poszkodowanemu w naszym imieniu.

Turysta jest łatwym łupem dla złodziei. W terenach turystycznych są zorganizowane grupy kradnące sprzęt elektroniczny czy pieniądze. Bo któż dziś nie korzysta z nowoczesnego telefonu czy laptopa? A aparat fotograficzny jest wręcz obowiązkowym wyposażeniem turysty. Jeżeli dojdzie do takiego zdarzenia, o co nietrudno, możemy liczyć na pełną wypłatę wartości skradzionych urządzeń i innych rzeczy.

Zdecydowanie warto zatem ubezpieczać się w podróży z wielu względów. Szczegółowy zakres takiego ubezpieczenia i dobrą ofertę zaoferuje nam autoryzowany agent ubezpieczeniowy. Wytłumaczy też, co zabezpiecza polisa i jak z niej korzystać w razie problemów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz