Materiał Partnera

Czy warto mieć przyciemniane szyby w samochodzie? Poradnik

Czy warto mieć przyciemniane szyby w samochodzie? Poradnik

Przyciemniane szyby w samochodzie mają sporo zalet. Zdecydowanie poprawiają komfort jazdy w słoneczne dni. Jednak czy takie rozwiązanie jest bezpieczne? I czy warto wydawać na nie pieniądze? Przedstawiamy najważniejsze zalety przyciemniania szyb samochodowych i obalamy mity dotyczące tego rozwiązania. Ten tekst lepiej przeczytać zanim zaczniesz przygotowywać auto do wyjazdu na wakacje.

Lepszy wygląd, większy komfort

Kierowcy coraz częściej decydują się na przyciemnianie szyb. Powody, dla których to robią, są bardzo różne. Kluczowe z pewnością jest to, że auto z przyciemnionymi szybami zwykle wygląda bardzo elegancko. Duże znaczenie ma jednak także znacznie wyższy komfort używania takiego samochodu, zwłaszcza latem.

– Musimy pamiętać, że przyciemnianie szyb samochodu to nie tylko bezpieczeństwo oraz większy poziom prywatności i komfort, ale też doskonały wygląd, ochrona przed ciepłem w lecie, oszczędność ciepła zimą i oczywiście ochrona wnętrz przed blaknięciem. Dzięki różnorodności odcieni przyciemnianych folii każdy może wybrać najlepsze rozwiązanie w zależności od stylu samochodu. Oprócz koloru należy zwrócić uwagę na stopień ciemności lub przepuszczalności światła ­– mówi właściciel firmy Fol Car PHU Marcin Plaskota.

Zalety przyciemnianych szyb

Lepszy wygląd samochodu i wyższy komfort jego prowadzenia to nie wszystkie zalety przyciemnianych szyb. Ich lista jest znacznie dłuższa. Przyciemniane szyby dają nam dobrą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, oczywiście pod warunkiem, że zdecydujemy się na dobrej jakości folię posiadającą wszelkie filtry i atesty. W upalne dni z pewnością docenimy też znacznie niższą przepuszczalność światła, co pozwoli obniżyć temperaturę w aucie bez konieczności włączania klimatyzacji na cały regulator. Nie ma też tego nieprzyjemnego uczucia duchoty, kiedy wsiadamy do samochodu stojącego przez dłuższy czas na słonecznym parkingu. Folia przyciemniająca może nawet o 60% zmniejszyć efekt nagrzewania samochodu. Istotnie jest też zmniejszenie ryzyka – każdy kierowca wie, jak niebezpieczne może być silne światło słoneczne lub jasne reflektory samochodu jadącego z naprzeciwka. Przyciemniane szyby pozwolą nam zachować dobrą widoczność nawet w tak trudnych warunkach. Kolejną ważną sprawą związaną z bezpieczeństwem jest wzmocnienie szyb – folia przyciemniająca sprawia, że są one bardziej wytrzymałe i odporne na zgniecenie na przykład podczas wypadku. No i ostatnia sprawa – dyskrecja. Kiedy mamy przyciemnione szyby, nikt z zewnątrz nie zajrzy do środka naszego auta.

Opracowanie:
Gorzów Wielkopolski, Mickiewicza 19
tel. 666 315 996
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz