Materiał Partnera

Czy warto kupować sprzęt sportowy przez Internet?

Czy warto kupować sprzęt sportowy przez Internet?

W handlu szala przechyla się na stronę sprzedaży internetowej, która powoli uzupełnia, a niekiedy wręcz wypiera tradycyjne zakupy w sklepach stacjonarnych. Wciąż jednak są towary, które wolimy zdjąć z półki i obejrzeć, więc kupujemy je „na żywo”. Wątpliwości mogą dotyczyć m.in. sprzętu sportowego. Skąd te obawy? Czy są uzasadnione? Przekonaj się, czy warto kupować sprzęt sportowy online.

Co powstrzymuje nas przed zakupem sprzętu sportowego przez Internet?

Sprzęt sportowy to szczególna grupa produktów. Na ogół mają one bezpośrednią styczność z naszym ciałem. Czynności, jakie wykonujemy przy użyciu tego typu przedmiotów, wymagają najwyższego komfortu, stabilnego chwytu, po prostu wygody. Chcemy więc dobrać sprzęt sportowy pod siebie i stąd skłonność, aby rezygnować z zakupów online na rzecz wizyty w sklepie.

Klienci boją się tego, że zakup sprzętu sportowego przez Internet będzie po prostu nieudany – mówi specjalista ze sklepu sportowego online OtoSport.pl. – Rolki mogą okazać się za duże, rower za niski albo niewygodny, hula-hoop będzie zbyt lekki lub o zbyt małej średnicy. Przez Internet nie można przymierzyć obuwia sportowego, usiąść na rowerze, sprawdzić towaru przed zakupem. Stąd obawy, bo niedopasowany produkt trzeba będzie zwrócić albo odsprzedać, a to kolejny kłopot, a jeszcze, nie daj Boże, koszt.

Zalety zakupu sprzętu sportowego przez Internet

Powyższe obawy są zrozumiałe, ale tylko częściowo uzasadnione. W dobie e-commerce klienci powinni znać swoje prawa, a przede wszystkim prawo do zwrotu zakupionego towaru bez konieczności podania przyczyny. Ustawowo jest na to 14 dni od czasu, kiedy przedmiot znajdzie się w naszych rękach, ale wiele sklepów wydłuża ten okres np. do 30 dni, aby klienci mieli czas na dokładne przetestowanie kupionej rzeczy. To rozwiązanie oferuje np. OtoSport.pl. Można więc zamówić rzecz i dokładnie ją sprawdzić, a jeśli z jakiegokolwiek powodu nie przypadnie nam do gustu – zwrócić i odzyskać pieniądze. To znacznie lepsze niż pięć minut testowania sprzętu w sklepie stacjonarnym w niemiarodajnych warunkach, bez możliwości sprawdzenia przedmiotu w takich okolicznościach, w jakich będzie użytkowany.

Sprzęt sportowy nie należy do najtańszych. Możemy nieco zaoszczędzić, kupując go w sklepie internetowym. Dlaczego tak jest? Bo sklep online nie ma tak rozbudowanej infrastruktury do utrzymania ani tak wielu pracowników. Magazyny są znacznie skromniejsze, a brak fizycznej siedziby pozwala zredukować koszty prowadzenia sklepu. Dlatego te online oferują atrakcyjne ceny w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi.

W sportowych sklepach internetowych znajdziemy też znacznie szerszy asortyment. Przestrzeń nie jest ograniczeniem, bo jest wyłącznie wirtualna. Dlatego to właśnie w Internecie mamy szansę znaleźć coś idealnie dla siebie. Można też przeprowadzić wstępne testy w sklepie stacjonarnym, a następnie kupić przedmiot w Internecie – taniej i bez problemów z ewentualnym zwrotem.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz