Artykuł sponsorowany

Czy warto kupować mięso od lokalnego dostawcy?

Czy warto kupować mięso od lokalnego dostawcy?

Mięso to jeden z podstawowych składników diety wielu osób. Jest doskonałym źródłem białka i pozwala na zaspokojenie apetytu, a przyrządzone we właściwy sposób staje się wyjątkowym przysmakiem. Zarówno mięso białe, jak i czerwone powinny pochodzić od sprawdzonego dostawcy. Warto wybrać lokalny sklep mięsny, który dostarczy wysokiej jakości produkty pochodzące z regionu.

Jakość przede wszystkim

Mięso w sporych sklepach spożywczych należących do wielkich sieci produkowane jest na szeroką skalę. Jego hodowla opiera się na podawaniu antybiotyków zwierzętom, których ubój przeprowadzany jest nierzadko w mało sterylnych warunkach. Mięso trafia do konsumenta w gustownym opakowaniu, jednak nierzadko jego wartości odżywcze są znacznie gorsze od deklarowanych przez dostawcę, a dodatkowo wyroby mogą być skażone różnymi chorobami. Warto postawić na lokalny sklep mięsny, który przede wszystkim stawia na jakość oferowanych wyrobów.

Przekłada się to przede wszystkim na smak przygotowanych potraw mięsnych. Kurczak, wołowina czy wieprzowina od sprawdzonego lokalnego dostawcy będzie soczysta i aromatyczna, a przygotowane dania z ich uwzględnieniem z pewnością zasmakują każdemu wielbicielowi mięs. Jednym z renomowanych sklepów mięsnych jest ten prowadzony przez Ewelinę Niewiadomską, która kontynuuje rodzinną tradycję i kieruje punktem założonym przez Bożenę Pikorę, znaną w branży jako Ania Rzeźniczka. Szeroki asortyment obejmuje chociażby polędwiczki wieprzowe, schab czy polędwicę wołową. Co jeszcze znajduje się w rozbudowanej ofercie i dlaczego warto postawić na mięso od lokalnego dostawcy?

Znane pochodzenie

Kupując mięso w sporym supermarkecie, nierzadko nie zwracamy uwagi na miejsce hodowli oraz uboju. Jest ono jednak ważne – warto bowiem postawić na produkty pochodzące z Polski, które przygotowywane są w sposób staranny i bezpieczny. Takie właśnie jest mięso oferowane przez lokalnych dostawców, którzy współpracują z regionalnymi ubojniami i tym samym gwarantują doskonałą jakość dostarczanych wyrobów. Oprócz wspomnianych już polędwiczek wieprzowych, schabu czy polędwicy wołowej, oferta obejmuje także szereg innych produktów.

To chociażby wołowina dojrzewająca, której smak docenią smakosze czerwonego mięsa. Dla nich lokalni dostawcy mięsnych wyrobów przygotowali też rostbef czy antrykot sezonowy, które przyrządzone w odpowiedni sposób staną się nie tylko niezwykle smacznym, ale przede wszystkim zdrowym elementem obiadów i nie tylko. Warto postawić również na wysokiej jakości wieprzowinę. Niepowtarzalny smak zapewniają wyroby ze świń rasy mangalica, która doceniana jest przez renomowanych kucharzy na całym świecie. Trudno ją jednak znaleźć w supermarketach – warto jednak sprawdzić ofertę lokalnych dostawców mięsa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz