Artykuł sponsorowany

Czy warto inwestować w plastikowe szambo ekologiczne?

Czy warto inwestować w plastikowe szambo ekologiczne?

Przy braku dostępu do miejskiej lub gminnej sieci kanalizacyjnej konieczne jest wybudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków albo zbiornika na odpady płynne. Decydując się na szambo mamy do wyboru dwa rozwiązania. Klasyczne szambo betonowe lub nowoczesne zbiorniki wykonane z tworzyw sztucznych. Którą opcję wybrać i dlaczego warto zainwestować w plastikowe szambo ekologiczne? Warto przeczytać.

Obowiązek budowy zbiorników na płynne odpady bytowe

Wszędzie tak, gdzie niemożliwe jest podłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej, prawo nakazuje odprowadzanie ścieków domowych do szczelnych zbiorników. W innym wypadku mogą one doprowadzić do skażenia gleby lub wód gruntowych, co jest bardzo niebezpieczne dla środowiska naturalnego i zdrowia mieszkańców. Prawidłowe odprowadzanie ścieków do szczelnych zbiorników na nieczystości płynne jest także wyrazem świadomości ekologicznej i dbałości o środowisko naturalne.

Szamba betonowe a plastikowe

Zbiorniki na odpady płynne montowane są pod powierzchnią gruntu. Jeszcze nie tak dawno jedynym rozwiązaniem były zbiorniki wykonane z betonu i zabezpieczone hydroizolacją. Czasami ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Często po kilku latach traciły swoją szczelność i mogły przyczyniać się do zanieczyszczania gleby i wód gruntowych. Szamba betonowe mają bardzo dużą masę, co jest kłopotliwe podczas transportu i posadowienia zbiorników. Według opinii specjalistów producenta szamb plastikowych Pro-Plast ze  Szczejkowic na Śląsku coraz większą popularnością cieszą się ekologiczne zbiorniki na szambo.

Czy warto kupić zbiornik na szambo z tworzywa sztucznego?

Nowoczesną alternatywą dla szamb betonowych są ekologiczne zbiorniki na nieczystości z tworzyw sztucznych wykonane z odpornego na roztwory kwasowe i zasadowe oraz niską temperaturę polietylenu. Są wytrzymałe i trudne do uszkodzenia. Dzięki wielu zaletom cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim są idealnie szczelne, co wyklucza możliwość skażenia otoczenia szkodliwymi substancjami. Dużym atutem szamb polietylenowych jest szeroki asortyment zbiorników o różnej objętości od 1,3 do 8,8 m³. Ułatwia to dopasowanie zbiornika na szambo do potrzeb gospodarstwa domowego. Dostępne są zbiorniki w dowolnej konfiguracji – jednokomorowe, dwu- i trzykomorowe. Są to stosunkowe lekkie konstrukcje, bardzo łatwe do transportowania pojazdami i nienastręczające problemów podczas montażu. Wszystkie te zalety oraz korzystna cena zbiorników wskazują, że inwestycja w plastikowe szambo ekologiczne jest jak najbardziej racjonalna.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz