Materiał Partnera

Czy warto farbować włosy w domu?

Czy warto farbować włosy w domu?

Farbowanie włosów to jeden z podstawowych zabiegów fryzjerskich. Na pewnym etapie życia niemalże każda kobieta decyduje się na taki krok. Nowy kolor na głowie odejmuje lat, ukrywa siwiznę i sprawia, że czujemy się atrakcyjniej. Jednak usługa ta nie należy do najtańszych, zwłaszcza jeśli jesteśmy posiadaczkami długich włosów. Czy warto farbować je samodzielnie?

Domowa koloryzacja włosów – czy to dobry pomysł?

Wiele kobiet decyduje się na domowe farbowanie włosów z oszczędności. Zdobycie farby nie stanowi najmniejszego problemu – można zamówić ją przez Internet lub kupić w drogerii. Wybór produktów jest naprawdę duży i na każdą kieszeń. Najtańsze farby kosztują w granicach 11 zł za opakowanie. Nie są to jednak produkty profesjonalne, których używają fryzjerzy.

Wiążą się z tym istotne niedogodności. Przede wszystkim farba nie koloryzuje włosów dokładnie tak, jak pokazane jest to na wzorniku. Bardzo często zdarza się, że kolor jest ciemniejszy, co nie zawsze spotyka się z zadowoleniem klientek. Innym problemem jest aplikacja. Przy długich włosach samodzielne nałożenie farby jest dość problematyczne. Nierzadko produkt aplikowany jest nierównomiernie, przez co na głowie powstają nieestetyczne plamy.

Trzeba też wspomnieć o składzie farb drogeryjnych. Na tę kwestię klientki zwracają niestety najmniejszą uwagę. Przy zakupie farby kierują się głównie ceną i kolorem, nie zaś kondycją swoich włosów. Tanie farby zawierają amoniak, który wysusza pasma, sprawia, że stają się one łamliwe, matowe i „bez życia”. W sklepach dostępne są też farby bez amoniaku, lecz ich cena jest dużo wyższa.

Dlaczego warto udać się na farbowanie do fryzjera?

Wizyta w salonie fryzjerskim jest droższa od domowej koloryzacji, ale warto się na nią zdecydować. Dlaczego? Dobry stylista to gwarancja zadowolenia z nowej fryzury. Zanim fryzjer przystąpi do farbowania, oceni stan włosów oraz dopasuje kolor farby do naszej urody. Specjaliści niejednokrotnie korzystają z kilku produktów koloryzujących, dzięki czemu efekt jest naturalny.

Kolor na włosach nie jest płaski, a zachwyca wielowymiarowością i głębią. Nowoczesne techniki farbowania (sombre, ombre, flamboyage) cieszą się dużym zainteresowaniem klientek ze względu na spektakularny rezultat. Nie niszczą włosów, odmładzają i pasują do każdej kobiety. Różnica między koloryzacją domową a profesjonalną widoczna jest na pierwszy rzut oka.  

Jak przekonuje pani Magdalena Głowacka, właścicielka Salonu Fryzjerskiego w Górze Kalwarii – farbowanie włosów u fryzjera to dowód troski o ich dobro. Profesjonalne produkty są lepsze jakościowo niż te z drogerii. Po koloryzacji stylista doradzi też, w jaki sposób dbać o kosmyki, by jak najdłużej cieszyć się pięknym kolorem. Zaproponuje konkretną pielęgnację dopasowaną do potrzeb naszych włosów, których sami często nie jesteśmy w stanie rozpoznać.

Opracowanie:
Góra Kalwaria, Dominikańska 10
tel. 572 561 255
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz