Materiał Partnera

Czy uszkodzoną szybę w pojeździe można naprawić?

Czy uszkodzoną szybę w pojeździe można naprawić?

Szyby pojazdu podczas każdej podróży narażone są na uszkodzenia mechaniczne spowodowane m.in. uderzeniami niewielkich kamieni czy innych elementów znajdujących się nierzadko na drogach. Zniszczoną szybę w większości przypadków można z powodzeniem zregenerować w renomowanym zakładzie zajmującym się tego typu usługami. Kiedy zatem naprawa szyb jest skuteczna?

Problematyczne kamienie

Szyba w samochodzie osobowym czy innym pojeździe musi zapewniać kierowcy zarówno doskonałą widoczność, jak i ochronę przed różnego rodzaju elementami zewnętrznymi. Z tego względu nierzadko ulegają one uszkodzeniom mechanicznym. Najczęstszym ich powodem są niewielkie kamienie znajdujące się na drogach, które powstają m.in. w wyniku napraw asfaltu. Są one z bardzo dużą siłą wyrzucane spod kół jadących po takiej drodze samochodów i często trafiają właśnie w szybę pojazdów poruszających się za nimi. Nierzadko szyba przyjmuje także uderzenie innych elementów, np. pozostałości po kolizji.

Całkowite jej zniszczenie nie jest wbrew pozorom proste, a ich skomplikowana budowa sprawia, że kolizja z kamieniami lub innymi przedmiotami wywołuje uszkodzenia punktowe. Ich kompleksową naprawą zajmie się firma Auto Glass Partner, która jest w stanie całkowicie zregenerować szybę pojazdu. Należy jednak pamiętać, że do tego typu prac niezbędny jest specjalistyczny sprzęt – odpowiednie zaplecze techniczne pozwala skutecznie naprawić ubytki w szybach, przywracając ich pierwotny stan.

Skuteczna naprawa

Uszkodzenia punktowe pojawiające się na szybach pojazdów mogą być skutecznie wyeliminowane dzięki poddaniu ich procesowi naprawy z wykorzystaniem żywicy. Materiał ten używany jest do wypełniania powstałych ubytków – bardzo ważne jest jednak ich oczyszczenie bezpośrednio po powstaniu uszkodzenia. Jeżeli więc na szybie pojawi się pęknięcie, warto je w takiej sytuacji zabezpieczyć. Można do tego użyć chociażby taśmy klejącej, która stanowić będzie skuteczną ochronę przed przedostaniem się wszelkich zanieczyszczeń do powstałego uszkodzenia punktowego.

Szyba z pęknięciem trafiająca do specjalistycznego zakładu zajmującego się naprawą tego typu elementów jest poddawana procesowi profesjonalnego czyszczenia za pomocą podciśnienia. Po usunięciu wszelkich zanieczyszczeń ubytek wypełniany jest żywicą, która następnie utwardzana zostaje promieniami UV. Proces naprawy szyby jest stosunkowo prosty, jednak do jego realizacji niezbędne jest użycie profesjonalnego sprzętu. Doświadczeni fachowcy w końcowym etapie regeneracji elementu zadbają o usunięcie nadmiaru żywicy i dokładnie wypolerują miejsce po uszkodzeniu, dzięki czemu wszelkie ślady po ubytku zostaną w sposób kompleksowy wyeliminowane.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz