Materiał Partnera

Czy ubezpieczyłeś już mieszkanie? Dowiedz się, dlaczego powinieneś to zrobić

Czy ubezpieczyłeś już mieszkanie? Dowiedz się, dlaczego powinieneś to zrobić

Zakup nieruchomości to spory wydatek, który często wymaga od nas wielu lat oszczędzania lub zaciągnięcia pożyczki w banku. Co więcej – na tym nie kończą się koszty nowego domu lub mieszkania. W końcu musimy urządzić także jego wnętrze i dopasować do naszych potrzeb. Inwestycja jest ogromna – więc może warto ją ubezpieczyć?

O ile nie posiadasz daru przewidywania przyszłości, nie wiesz, co przyniesie los. Choć wszyscy chcemy wierzyć, że nasze mieszkanie nie stanie się celem włamywaczy lub że trąba powietrzna nie uszkodzi dachu naszego domu, to jednak powinniśmy rozważyć wszelkie niebezpieczeństwa, od których warto się ubezpieczyć. Racjonalnie podejście do tematu sprawi, że zyskamy poczucie bezpieczeństwa i będziemy spać spokojnie.

Ubezpieczenie mienia

Ubezpieczyć możemy zarówno dom jednorodzinny, mieszkanie, jak i budynek gospodarczy. W skład polisy może wchodzić także mienie ruchome, czyli wyposażenie nieruchomości (meble, sprzęty), jak i elementy stałe, czyli np. podłogi, drzwi i okna. Pamiętajmy, żeby dokładnie rozważyć, co chcemy ubezpieczyć – czy tylko mury, czy jednak także wnętrze. Należy również ustalić, jakich niebezpieczeństw się obawiamy. Zagrożeniem mogą być nie tylko kataklizmy takie jak powodzie, pożary, czy silne wichury, ale także włamywacze i złodzieje. Warto podejść do sprawy polisy rozsądnie – jeśli mieszkamy na wzniesieniu, z dala od wody lub na ostatnim piętrze wieżowca, nie musimy ubezpieczać się od powodzi.

Gdzie szukać pomocy?

Zakres polisy powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb naszej rodziny i nieruchomości, którą dysponujemy. Wybór ubezpieczeń jest ogromny, a przejrzenie wszystkich ofert niezwykle czasochłonne. Dlatego warto skorzystać z pomocy ekspertów, którzy znajdą dla nas najlepszy pakiet w korzystnej cenie. Jeżeli zależy Ci na firmie, która wyróżnia się renomą i bogatym, aż dwudziestosześcioletnim doświadczeniem, postaw na Ubezpieczenia Apogeum w Toruniu.

Warto jest chronić swój dorobek życia. Poświęćmy nieco czasu na znalezienie najkorzystniejszego ubezpieczenia, które zapewni najlepszą ochronę w atrakcyjnej cenie. Doświadczeni specjaliści pomogą nam znaleźć ofertę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania i wyjaśnią warunki jej obowiązywania. Pamiętajmy, że w umowie mogą znaleźć się informacje, z którymi należy się starannie zapoznać – np. warunkiem otrzymania odszkodowania w związku z kradzieżą, może być posiadanie opisanych w dokumencie zabezpieczeń, między innymi antywłamaniowych drzwi. Godny zaufania agent nie tylko znajdzie dla nas najlepsze ubezpieczenie domu, ale także wyjaśni warunki jego obowiązywania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz