Materiał Partnera

Czy Twój dom potrzebuje instalacji odgromowej?

Czy Twój dom potrzebuje instalacji odgromowej?

Zastanawiasz się, czy w Twoim domu potrzebny jest piorunochron? Nie wszystkie domy jednorodzinne są w tym samym stopniu narażone na uderzenie pioruna, a w rezultacie na pożar i porażenie osób przebywających w ich wnętrzu. Dowiedz się, w jakich budynkach musi być zainstalowana instalacja odgromowa i jaki piorunochron skutecznie ochroni Ciebie i Twoich bliskich przed burzą.

Wyładowania atmosferyczne są realnym zagrożeniem, przed którym należy się chronić. Co zrobić, aby czuć się bezpiecznie we własnym domu podczas szalejącej na zewnątrz burzy? Jak zminimalizować skutki uderzeń piorunów?

Normy dla domów jednorodzinnych

Jakie domy są szczególnie zagrożone uderzeniem pioruna? W ochronę odgromową powinny zostać wyposażone budynki jednorodzinne o powierzchni większej niż 500 m² oraz wyższe niż 15 m. Bardziej narażone są także domy wysokie i znajdujące się na wzniesieniach oraz te zbudowane z łatwopalnych materiałów. Piorunochron jest także niezbędny, gdy dla domu obliczono według zasad zawartych w normie wskaźnik zagrożenia, który przekracza dopuszczalną wartość.

Z czego powinna składać się instalacja odgromowa?

Jeżeli budynek jest narażony na wyładowania atmosferyczne, należy założyć instalację odgromową, której celem jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa. Piorunochron składa się z instalacji zewnętrznej – odgromowej i uziemiającej oraz wewnętrznej – wyrównawczej i przeciwprzepięciowej. Instalacja nie zabezpiecza budynku przed uderzeniem pioruna, ale chroni domowników przed jego skutkami. Zewnętrzna instalacja przyjmuje uderzenie i odprowadza prąd do ziemi. Jeżeli Twój dom jest narażony na wyładowania atmosferyczne, koniecznie znajdź zaufaną firmę, taką jak FHU Partner w Czechowicach-Dziedzicach w województwie śląskim, która ma bogate doświadczenie w kompleksowej ochronie odgromowej obiektów różnego typu.

Antena na dachu

Jeżeli na dachu budynku znajduje się antena telewizyjna lub radiowa, wymaga ona ochrony. Maszt antenowy często jest najwyższym punktem na dachu budynku, przez co jest szczególnie narażony na uderzenie pioruna. Aby zabezpieczyć antenę przed skutkami wyładowania, należy go połączyć z uziomem sztucznym bądź naturalnym, a nad anteną zamontować iglicę odgromową. Ochrona odgromowa jest niezwykle ważna i zapewnia domownikom bezpieczeństwo. Dlatego, aby zabezpieczyć Twój dom przed skutkami uderzenia pioruna i zminimalizować ryzyko, skontaktuj się z doświadczoną firmą, która zajmuje się instalacjami odgromowymi. Skutkiem uderzenia pioruna mogą być naprawdę poważne szkody, więc nie należy zwlekać z zapewnieniem sobie właściwej ochrony.

Opracowanie:
Czechowice-Dziedzice, Narutowicza 79
tel. 32 737 57 15
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz