Artykuł sponsorowany

Czy programy magazynowe, księgowe i czynszowe są przydatne w firmie?

Czy programy magazynowe, księgowe i czynszowe są przydatne w firmie?

Nie da się ukryć, że coraz prężniej wchodzimy w erę komputeryzacji i informatyzacji, a prowadzenie przedsiębiorstwa bez korzystania z wynalazków XXI wieku jest praktycznie niemożliwe. Choć wielu z nas komputeryzację może rozumieć jako social media i stały kontakt z klientem, na tym dobrodziejstwa technologiczne się nie kończą. Istnieją bowiem programy, które usprawniają pracę firmy poprzez automatyzację procesów logistycznych.

Programy magazynowe

Na rynku dostępne są różne nowoczesne rozwiązania dla firm – m.in. programy magazynowe i programy czynszowe, a także księgowe. Programy magazynowe lub te, które mają zaimplementowane moduły dotyczące właśnie takich funkcji – przykładowo Enova365 łódzkiej firmy Svensson– stworzone są, aby kontrolować etapy realizacji zamówień, a także koordynować utrzymanie zapasu towarów na optymalnym poziomie. Oprogramowanie rejestruje dane dotyczące sprzedawanego towaru, a następnie je dokładnie analizuje. Aktualizowane na bieżąco wyniki pozwolą nam podjąć lepsze decyzje biznesowe, co przełoży się nie tylko na zmniejszenie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa i lepszą sprzedaż.

Warto zastanowić się nad zakupieniem do swojej firmy takiego programu, szczególnie w przypadku, gdy nasze obroty przekraczają milion złotych rocznie. Jeśli mamy wiele różnych rodzajów produktów, a nie zamierzamy zatrudniać większej ilości pracowników, to skorzystanie ze specjalistycznego oprogramowania może być dla nas jedynym wyjściem. Pozwoli to na znaczne uproszczenie logistyki prowadzenia firmy, przy jednoczesnym braku dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem kolejnych pracowników (lub firm zewnętrznych) delegowanych do tych samych zadań, które wykonuje program. Należy w tym momencie zwrócić uwagę na to, że oprogramowanie może zostać wykorzystane również do prowadzenia księgowości.

Programy czynszowe i księgowe

Kolejnym dobrodziejstwem związanym z komputeryzacją jest możliwość zaimplementowania programu do obliczania finansów. Mowa tu nie tylko o podatkach, ale także np. o rozliczeniach w spółdzielniach mieszkaniowych lub u zarządców nieruchomości. W momencie, gdy mamy dużą ilość danych (czynszów, opłat itd.), potrzebujemy do ich rozliczania albo wielu pracowników, albo odpowiedniego programu. Na korzyść oprogramowania przemawia prostota obsługi. Nie posiadając programu, musimy zatrudnić do rozliczania naszej działalności biuro rachunkowe. Natomiast gdy zdecydujemy się na zakup specjalistycznego oprogramowania, do jego obsługi wystarczą nasi pracownicy po odpowiednim przeszkoleniu. Oszczędzamy tym samym i czas, i pieniądze, które możemy przeznaczyć na dalszy rozwój przedsiębiorstwa.
Opracowanie:
Łódź, Pabianicka 242 lok. 4
tel. 508 936 810
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz