Artykuł sponsorowany

Czy po wypadku samochodowym warto skorzystać z usług rzeczoznawcy motoryzacyjnego?

Czy po wypadku samochodowym warto skorzystać z usług rzeczoznawcy motoryzacyjnego?

Według raportu Komendy Głównej Policji w 2021r. na polskich drogach doszło do ponad 22 tys. wypadków oraz 420 tys. kolizji drogowych. Wymienione zdarzenia generują szkody zdrowotne lub materialne, dlatego zgodnie z prawem, każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny musi posiadać ubezpieczenie OC, które pokryje poniesione straty. Firma Rzeczoznawcy Samochodowego Adriana Brzeźnego - Prexton, mająca siedzibę w Samborowicach oferuje pomoc w dochodzeniu przysługującej kwoty pieniężnej.

Pomoc specjalistów z firmy Prexton gwarancją sukcesu

Częstą praktyką stosowaną przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe, które odpowiedzialne jest za ubezpieczenie samochodu osoby poszkodowanej w wypadku lub kolizji, jest zaniżanie kwoty, która należy się jej za poniesione straty. Ludzie zazwyczaj nie mają wiedzy, ile tak naprawdę pieniędzy powinna im wypłacić ubezpieczalnia oraz jak ewentualnie dochodzić odpowiedniej kwoty. Przedsiębiorstwo Prexton specjalizuje się w kompleksowej likwidacji szkód komunikacyjnych. Firma oferuje usługi certyfikowanego rzeczoznawcy motoryzacyjnego, który określi wartość rynkową pojazdu, ustali koszty naprawy za pomocą licencjonowanego systemu AUDATEX, ustali ubytek wartości rynkowej pojazdu oraz dokona oględzin i oceny stanu technicznego pojazdu. Przedstawiciel firmy dodaje:

Pomoc rzeczoznawcy i prawidłowo wykonana kalkulacja naprawy jest niesamowicie potrzebna, gdyż stanowi podstawę dochodzenia praw w trakcie sporu z Towarzystwem Ubezpieczeniowym, które niestety na podstawie własnych oględzin, bezprawnie zaniża kwotę, która należy się poszkodowanemu.

Warto podkreślić, że kosztorys wykonywany przy pomocy systemu AUDATEX wymaga wiedzy oraz odpowiednich uprawnień, ale daje on gwarancję prawidłowej wyceny kosztów naprawy.

Na czym polega proces kompleksowej likwidacji szkód komunikacyjnych?

Specjaliści firmy Prexton przygotowują dokumentację szkody dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego, ustalając wartość szkody za pomocą systemu AUDATEX, wyceniając wartość rynkową pojazdu za pomocą systemu Info-Ekspert, weryfikując koszty naprawy oraz ustalając wysokość utraconej wartości pojazdu. Eksperci zajmują się także prowadzeniem negocjacji z ubezpieczycielem oraz sporządzaniem wszelkich pism i odwołań, a także dochodzeniem praw osoby poszkodowanej przed sądem.

Dlaczego warto powierzyć sprawę firmie Prexton?

Przedsiębiorstwo gwarantuje osobom poszkodowanym otrzymanie od ubezpieczalni pełnego odszkodowania i zadośćuczynienia, które należy się im zgodnie z prawem. Firma pobiera wynagrodzenie dopiero po wyegzekwowaniu odpowiedniej kwoty odszkodowania, co również daje klientom pewność pozytywnie zakończonej sprawy. Wybierając usługi firmy Prexton oszczędzamy czas potrzebny na składanie wszelkich pism czy uczestniczenie w rozprawach, gdyż specjaliści zajmują się powierzoną sprawą od A do Z, a dodatkowo przez cały okres jej trwania służą oni nieograniczoną pomocą i fachowymi poradami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz