Materiał Partnera

Czy perłowa kolia musi być droga?

Czy perłowa kolia musi być droga?

Kolie z pereł to jedne z najpiękniejszych wyrobów jubilerskich, rozpalające wyobraźnię kobiet. Są one również doceniane przez mężczyzn, którzy jako kochający mężowie, obdarowują od wieków takimi pięknościami, swoje żony. Niestety większości z nas nie stać dzisiaj na niezwykłe sznury perłowe na rękę, czy szyję. Warto jednak wiedzieć, że spryt człowieka, pozwolił mu stworzyć wyjątkowe kamienie w formie pereł hodowlanych. Pomimo ich niewielkiej wartości rynkowej, nie różnią się one swoim wyglądem prawie niczym, od tych naturalnych.

Perły hodowlane

Nawet małe kolie perłowe mogą kosztować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czasem ich cena może przekraczać wartość dużej posiadłości z ogrodem i basenem! Mowa jednak o wyrobach jubilerskich, wykonanych z naturalnych pereł, które odnajdywane są w morzach oraz oceanach, a ich zbiór jest tak samo ciężki, jak wydobycie diamentów, czy złota. Na szczęście dzisiaj każda kobieta może ozdobić swoją szyję, czy nadgarstek, równie pięknymi koliami wykonanymi z wyrobów alternatywnych. Mowa i perłach hodowlanych, które tworzone są przez mięczaki perłorodne w ingerencji człowieka. Specjalne techniki, pozwalają bowiem stymulować te wyjątkowe stworzenia, do wydawania niezwykłych kamieni, w różnych kolorach – śnieżnobiałym, szarym, błękitnym, a nawet kremowym i bladoróżowym. Pomimo braku swojej wysokiej rynkowej wartości, perły te wyróżniają się swoją trwałością, pięknem, a także szerokim wykorzystaniem jubilerskim. To zaś pozwala za kilkaset złotych, a nawet znacznie mniej, kupić wyjątkową kolię, bransoletkę, wisiorek, kolczyki, czy spinkę z perłami!

Kiedy wybierać perły?

Perły dzięki swojemu niezwykłemu wyglądowi, a także kolorom, mogą być wykorzystywane, jako uzupełnienie strojów biznesowych, galowych, codziennych, a także tych ślubnych. Warto bowiem wiedzieć, że wiele sklepów z biżuterią, oferuje wyroby wykonane z tychże kamieni, o różnych kształtach, fakturach, i jak już wspomniano barwach. Szczególnie warto zatrzymać się zaś na dekoracjach jubilerskich ślubnych. Kolie z pereł można wykorzystywać niemalże przy wszystkich stylach kreacji panny młodej. Dla tych wykonanych w modelu boho, czy romantycznym, warto zastosować kolie i bransoletki wykonane z jasnoróżowych pereł, o różnych wielkościach. Świetnie przełamią one swoją asymetrią oraz kolorem, „naturalistyczną suknię” z koronkami i wiankiem. Dla stylu empire i glamour, warto wybrać standardowy naszyjnik perłowy ze śnieżnobiałych kamieni, które podkreślą anielską wręcz biel kreacji. W przypadku zdecydowania się na popularną suknię „syrenkę”, „klepsydrę”, czy też „princeskę”, warto wybrać naszyjniki, które szyję będą zdobiły złotym lub srebrnym łańcuszkiem, a dekolt sznurkiem pereł.

Wyjątkowe wyroby jubilerskie w atrakcyjnych cenach, każda kobieta znajdzie zatem w sklepie internetowym Mercurius! Oferta składa się na pierścionki, bransoletki, kolczyki, naszyjniki, czy kamienie ozdobne, które idealnie uzupełnią strój codzienny, czy właśnie weselny! Z pełną ofertą firmy, zapoznaj się na jej stronie www.

Opracowanie:
Warszawa, al. Wilanowska 115
tel. 22 885 88 67
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz