Artykuł sponsorowany

Czy panele fotowoltaiczne to sposób na obniżenie rachunków za energię elektryczną?

Czy panele fotowoltaiczne to sposób na obniżenie rachunków za energię elektryczną?

Wysokie rachunki za energię elektryczną są uciążliwe i skutecznie drenują kieszeń. Czy jest sposób, aby je obniżyć? Poza oszczędzaniem energii, spore możliwości mają właściciele domów jednorodzinnych – mogą oni zdecydować się na panele fotowoltaiczne. W  ostatnich latach instalacje solarne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród prywatnych inwestorów, i nie jest to przypadek. Ile można zyskać, decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych?

Energia ze słońca – czy to się opłaca?

Właściciele domów jednorodzinnych zainteresowani panelami fotowoltaicznymi często zastanawiają się, czy taki zakup się opłaca. Lato w Polsce nie trwa długo, a słonecznych dni wcale nie jest dużo. Patrząc na sprawę od tej strony, można byłoby zaryzykować stwierdzenie, że pozyskiwanie energii w polskich warunkach ze słońca wcale nie jest opłacalne. Czy faktycznie?

Współcześni producenci paneli fotowoltaicznych stawiają na nowoczesne rozwiązania. Efekt? Panele pracują bardziej efektywnie niż te starszej generacji. Szacuje się, że zwrot z  takiej inwestycji osiąga się już po 7 latach. Panele mogą służyć zdecydowanie dłużej, bo nawet 25 lat. To oznacza, że nakłady poniesione na ich zakup zwracają się, a przy okazji można zaoszczędzić pieniądze, otrzymując niższe niż dotychczas rachunki za energię elektryczną.

Klienci zainteresowani konkretnymi kwotami mogą skorzystać z pomocy specjalistów. Na rynku działają firmy, które zajmują się zarówno dokonywaniem wyliczeń zwrotu z inwestycji, jak i montażem paneli fotowoltaicznych. Przykładem takiej firmy jest Geomorr sp.j. z  Rybnika.

Instalacja fotowoltaiczna – o czym pamiętać?

Inwestorzy zdecydowani na montaż paneli fotowoltaicznych wcale nie muszą załatwiać formalności samodzielnie. Ponieważ na rynku działa wiele firm zajmujących się budową małych elektrowni słonecznych, wystarczy tylko podpisać umowę z wybranymi specjalistami. To sposób, aby uniknąć samodzielnego załatwiania formalności np. w elektrowni. To nie wszystko, firma zaproponuje także korzystne rozwiązania, przygotuje plan wykonania przydomowej elektrowni słonecznej i wreszcie zamontuje panele fotowoltaiczne.

Zakup paneli fotowoltaicznych to spore koszty. Czy jest szansa na otrzymania dotacji? Owszem, bo wiele miast w Polsce udziela dofinansowania w wysokości np. 40% kosztów kwalifikowanych. Aby otrzymać część środków na postawienie niewielkiej elektrowni słonecznej na własnym podwórku, konieczne jest złożenie wniosku. Osoby, które zdecydują się skorzystać z pomocy specjalistów, nie będą musiały wypełniać dokumentów samodzielnie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz