Artykuł sponsorowany

Czy opłaca się zainwestować w prywatny zbiornik paliwa?

Czy opłaca się zainwestować w prywatny zbiornik paliwa?
Dużym gospodarstwom, które zużywają znaczne ilości paliwa, nie opłaca się kupować oleju napędowego w detalu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest własny zbiornik i kupno hurtowej ilości, bo to oszczędność nawet kilku groszy na litrze. Jak się jednak do tego zabrać?

Jaki jest koszt założenia mini stacji?

Średnio przyjdzie nam zapłacić od 6 do 18 tysięcy złotych. Mogłoby się wydawać, że to dość spory wydatek – jednak przyszłe oszczędności zdecydowanie nam to wynagrodzą. Hurtowy zakup paliwa to oszczędność - jak już wcześniej zostało wspomniane – nawet kilka groszy na litrze. W przypadku ilości paliwa, które zostaje zużywane podczas prac polowych, zakup może zwrócić się nam nawet po kilku latach, w zależności od intensywności prac. Dodatkowym atutem jest również wygoda i szybkość, bowiem łatwiej jest zatankować maszynę na własnym podwórku, niż jeździć nią regularnie do stacji.

Od czego zależy cena zbiornika?

W głównej mierze zależy to od wielkości, wydajności i wyposażenia. Droższe modele mają na przykład specjalne nadajniki, które przesyłają informacje o poziomie paliwa. Odbiornik do takiego sprzętu, możemy sobie zainstalować na przykład w domu. Alarm, który uruchomi się przy niskim poziomie, poinformuje nas, że należy dotankować naszą maszynerię. Ważnym aspektem jest również pojemność - tutaj należy głównie kierować się miesięcznym poborem paliwa, tak aby odpowiadał właśnie pojemności.

Pozwolenia na posiadanie 

W przypadku zakupu mini stacji, która będzie miała pojemność mniejszą niż dwa i pół tysiąca litrów, nie potrzebujemy żadnych pozwoleń. Jeśli chcemy mieć jednak coś większego, należy uiszczać co roku opłatę do Urzędu Dozoru Technicznego. Co dwa lata natomiast, właściwy organ będzie musiał przeprowadzić kontrolę zbiornika. Ważnym jest również to, że zgodnie z prawem, paliwo możemy przechowywać tylko w zbiornikach dwupłaszczowych, spełniających odpowiednie normy.

Gdzie kupić paliwo i zbiornik?

Najlepiej poszukać profesjonalistów, którzy pomogą w wyborze oraz dostarczą odpowiednich materiałów. Warto zwrócić uwagę również na doświadczenie danej firmy. Przykładem może być Transoil, która istnieje na rynku od 1989 roku. Specjaliści z Transoil zapewnią Ci świetne ceny hurtowe paliw oraz doradzą w wyborze odpowiedniego zbiornika. Wybierając niesprawdzonych przedsiębiorców, możemy się niezbyt przyjemnie “naciąć”, a od naszego wyboru zależy nie tylko opłacalność gospodarstwa, ale również bezpieczeństwo. Warto więc zaufać specjalistom.
Opracowanie:
Kutno, Woźniaków 40
tel. 24 254 72 11
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz