Materiał Partnera

Czy opłaca się regenerować koło zamachowe w firmie Auto-Szlif Sikorscy?

Czy opłaca się regenerować koło zamachowe w firmie Auto-Szlif Sikorscy?

Koło zamachowe to istotny element całego układu. Nierzadko ulega on jednak awarii, co skutecznie obniża komfort jazdy i możliwości samochodu. W takiej sytuacji warto zgłosić się do specjalistycznego warsztatu samochodowego Auto-Szlif Sikorscy z Krakowa. Jak wygląda proces regeneracji kół zamachowych? Czy taka usługa rzeczywiście jest opłacalna? Co przyczynia się do powstania usterki? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi w artykule.

Przyczyny uszkodzenia koła zamachowego

W większości przypadków do uszkodzenia koła zamachowego przyczyniają się kierowcy i niewłaściwy sposób prowadzenia auta.

Agresywna jazda, ruszanie z piskiem opon, gwałtowne przyspieszanie na niskich obrotach i wysokim biegu to tylko kilka przykładów zachowań, które mają realny wpływ na stan tego elementu.

 – opowiada przedstawiciel warsztatu Auto-Szlif Sikorscy. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na styl jazdy, aby uniknąć przedwczesnego zużycia koła zamachowego.

Jak wygląda regeneracja koła zamachowego?

Kluczowym elementem procesu regeneracji koła zamachowego jest szlifowanie. Poprawnie wykonane działania w tej materii pozwalają przywrócić ten komponent do pełnej sprawności. W pierwszej kolejności mechanicy rozbierają poszczególne części. Następnie montują nowe sprężyny, ślizgi i łożysko. Ostatnim etapem w procesie realizacji tej usługi jest nitowanie koła i wyważanie. Pracownicy tej firmy wszystkie działania wykonują z ogromną uwagą i dbałością o szczegóły, aby uzyskać jak najlepszy rezultat końcowy.

Czy regeneracja się opłaca?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – oczywiście że tak. Cena zakupu nowej części często przewyższa bowiem koszt regeneracji, a efekt tej usługi pozwala uzyskać parametry tożsame dla fabrycznie nowych produktów. Nierzadko na rynku są także kłopoty z dostępnością poszczególnych elementów. Zamienników jest jak na lekarstwo, dlatego wówczas klienci muszą decydować się na zakup oryginalnych, kosztownych podzespołów. Istnieje jeszcze możliwość wybrania części używanych, która jednak jest obarczona dużym ryzykiem.

Opracowanie:
Kraków, Makuszyńskiego 5b
tel. 12 425 92 15
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz