Materiał Partnera

Czy opłaca się naprawiać komputer?

Czy opłaca się naprawiać komputer?

Ceny większości budżetowych modeli komputerów są na tyle przystępne, że zakup nowego sprzętu w żaden sposób nie obciąża naszego budżetu. Sklepy z elektroniką oferują także ciągłe promocje, które sprawiają, że często zamiast naprawy sprzętu decydujemy się na zakup nowego. Czy opłaca się naprawiać komputer w serwisie?

Naprawa komputera - kiedy warto oddać komputer do serwisu?

Jak mówi nam ekspert z serwisu komputerowego Adver, wiele osób myśli, że naprawa nie jest w ogóle opłacalna i lepiej kupić nowy sprzęt. W rzeczywistości jednak na zakupie komputera wydatki się nie kończą - kosztuje bowiem dodatkowa instalacja oprogramowania, wgranie płatnych programów, a do tego tracimy wszystkie dane, które mieliśmy zapisane na naszym poprzednim komputerze. Jeśli chcemy je odzyskać, to konieczne jest wykonanie odzyskiwania danych, co niekoniecznie będzie tanie. Szczególnie dodatkowe wydatki są odczuwalne wtedy, kiedy mamy do czynienia z komputerem do pracy, który ma wgrane profesjonalne oprogramowanie - warunki licencyjne zabraniają przenoszenia oprogramowania ze sprzętu na sprzęt, wiec trzeba liczyć się z kolejnymi wydatkami.

Kiedy opłaca się oddać komputer do naprawy do serwisu komputerowego? Warto na początek poprosić o oszacowanie kosztów i zastanowienie się na kilkoma kwestiami:

  • Wartość podzespołów - jeśli nasz komputer był tanim, budżetowym komputerem, to zwykle komponenty takiego sprzętu nie są najwyższej jakości. Może się okazać, że naprawa będzie kosztować sporo, jeśli awarii uległo wiele elementów. Jednak jeśli mowa o mocnym, wydajnym komputerze, który mimo lat użytkowania nadal świetnie się sprawdza, bardzo prawdopodobne jest to, że naprawa będzie nadal opłacalna.

  • Zakres naprawy - zupełni inaczej prezentować się będą koszty naprawy sprzętu, który uległ poważniejszym zniszczeniom, niż sprzętu, który ma tylko uszkodzony wiatraczek. Warto zapytać o dokładną diagnozę problemu.

  • Użytkowanie komputera - jeśli komputer potrzebny jest nam do pracy, mamy na nim specjalne programy czy wybrane dla nas oprogramowanie, to może okazać się, że lepiej go naprawić, niż kupić nowy komputer i ponieść wydatki związane z wgraniem dodatkowych programów.

Wybierz zaufany serwis do naprawy komputerów

Decyzja dotycząca tego, czy oddać komputer do naprawy, czy kupić nowy, nie jest zawsze prosta. Jedno jest pewna - jeśli decydujemy się na diagnozowanie i naprawę komputera, koniecznie należy wybrać godny polecenia punkt naprawy komputerów, który solidnie wykona zleconą pracę. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że sprzęt naprawdę został dobrze naprawiony.

Opracowanie:
Gdynia, Wiśniewskiego 13 lok. 210
tel. 605 228 459
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz