Materiał Partnera

Czy nóż to dobry pomysł na prezent?

Czy nóż to dobry pomysł na prezent?

Nóż to drogi i elegancki prezent, który może stać się powodem wielkiej radości lub zupełnie nietrafionym podarkiem. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem noża na prezent, sprawdź, jakie rodzaje noży najczęściej wybierają klienci, jakie przesądy wiążą się z tym podarkiem oraz na co koniecznie musisz zwrócić uwagę. Dowiedz się także, jaki typ noża jest najbardziej uniwersalny.

Przesądy dotyczące noży

W polskiej kulturze istnieje wiele przesądów dotyczących obdarowywania drugiej osoby różnymi rzeczami. Na liście „zakazanych” prezentów znajduje się m.in. zegarek czy buty, ale również i nóż. Zgodnie z przepowiednią obdarowanie bliskiej osoby nożem „przetnie” więź między tymi osobami. Jeśli planujesz zakup takiego podarku osobie, która jest przesądna, możesz jednak obejść to utrudnienie.

Wystarczy, że do wręczanego prezentu przykleisz symboliczny grosz, a następnie poprosisz obdarowanego o zwrot tej monety – w ten sposób osoba ta „zakupi” od Ciebie nóż, więc nic nie zagrozi już waszej przyjaźni.

Jakie noże najczęściej kupuje się na prezent?

Istnieją dwa najczęściej wybierane na prezent typy noży, noże będące w istocie dziełami sztuki użytkowej (art knife) oraz noże użytkowe (te dwie kategorie mogą zachodzić na siebie). Do noży użytkowych zaliczamy noże kuchenne (tradycyjne lub w japońskim stylu), noże survivalowe, campingowe czy EDC.

Niestety, zazwyczaj kupujący kierują się wyglądem noża i estetyką jego wykonania, zapominając, jak ważne jest jego przeznaczenie. Jeśli poszukujesz noża, który dasz w prezencie zapalonemu obozowiczowi, myśliwemu lub wędkarzowi, powinieneś dobrać rodzaj ostrza do potrzeb tej osoby – najlepszym rozwiązaniem będzie więc skorzystanie z usług specjalistów takich jak Edc Hobby W. Ramotowski. Lata doświadczenia i prawdziwa pasja sprawiają, że pracownicy firmy na nożach znają się jak nikt inny.

Czy warto kupić nóż na prezent?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nóż to drogi i wyjątkowy prezent, z którego nie każdy się ucieszy. Jeśli planujesz jego zakup, musisz mieć pewność, że dana osoba będzie z niego korzystać – w przeciwnym razie będzie się on kurzył na półce, a tego nikt by nie chciał. Jeśli nie znasz zbyt dobrze obdarowywanego lepiej postawić na neutralne prezenty, jednak jeśli wiesz, że jest pasjonatem gotowania i marzy o naprawdę dobrym nożu lub uwielbia crafting i survival – nóż na pewno będzie dobrym pomysłem.

Jeśli natomiast nie masz pewności, czy osoba, której kupujesz prezent, nie posiada już ulubionego noża, zawsze możesz zakupić akcesoria do noży, które na pewno się przydarzą – systemy ostrzące, kamienie do ostrzenia lub specjalistyczny olej do impregnacji.

Opracowanie:
Wrocław, kard. Wyszyńskiego 31 lok. 6
tel. 796 565 240
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz