Materiał Partnera

Czy naprawdę warto wykupić ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Czy naprawdę warto wykupić ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Ciężko pracujemy, żeby kupić mieszkanie lub wybudować wymarzony dom. Inwestujemy w to przedsięwzięcie nie tylko życiowe oszczędności, ale także mnóstwo energii. Chcemy bowiem stworzyć gniazdko, które stanie się bezpieczną przystanią całej rodziny. Czy należy zatem ubezpieczać dorobek naszego życia? Czy warto wykupić polisę, która zapewni nam spokojny sen?

Dom jest azylem, miejscem, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie i przyjemnie spędzać czas z najbliższymi. Znajdują się w nim sprzęty, meble, rodzinne pamiątki, które mają wartość nie tylko finansową, ale przede wszystkim sentymentalną. Nie ulega więc wątpliwości, że ubezpieczenie mieszkania lub domu do ważna sprawa, gdyż nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, a niestety – pożary, kradzieże i inne nieprzyjemne sytuacje, w wyniku których stracimy dorobek życia, mogą przydarzyć się każdemu z nas. Dlatego warto skorzystać z pomocy zaufanej Agencji Ubezpieczeniowej Alfa w Skoczowie, w województwie śląskim – jej pracownicy znajdą dla nas najlepszą polisę na ubezpieczenie nieruchomości.

Zastanów się, co powinna obejmować polisa

Na rynku znajdziemy ogromny wybór ubezpieczeń, dlatego warto skontaktować się ze specjalistami z Agencji Ubezpieczeniowej Alfa, którzy poznają nasze oczekiwania i przedstawią nam najlepsze propozycje. Przede wszystkim musimy zastanowić się, czy chcemy objąć polisą tylko mury i stałe elementy nieruchomości takie jak okna, drzwi i ściany, czy zależy nam na opcji rozszerzonej, w której ubezpieczeniem zostaną objęte także rzeczy znajdujące się w domu – np. meble, komputery, obrazy, czy biżuteria.

Oszacowanie ryzyka

Kolejną ważną kwestią jest oszacowanie ryzyka – zastanówmy się, na jakie niebezpieczeństwa narażone jest nasze domostwo. Jeżeli mieszkamy daleko od wody, na wzgórzu lub na ostatnim piętrze wieżowca, nie ma sensu ubezpieczać się na wypadek powodzi. Tego typu polisa sprawdzi się natomiast w przypadku garażu bądź piwnicy. Zawsze natomiast warto ubezpieczyć nieruchomość przed kradzieżą lub pożarem.

Ubezpieczenie domu to bardzo ważna decyzja, która może zaważyć na losach naszej rodziny. Dlatego skontaktujmy się z Agencją Ubezpieczeniową Alfa, której pracownicy znajdą dla nas optymalne rozwiązanie. Zyskamy poczucie bezpieczeństwa i pewność, ze w razie wystąpienia nieprzewidzianych, nieprzyjemnych okoliczności otrzymamy rekompensatę za utracony majątek.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz