Materiał Partnera

Czy masz już swoje ubezpieczenie na życie?

Czy masz już swoje ubezpieczenie na życie?

Życie potrafi zaskakiwać. Czasem są to jednak nieprzyjemne i trudne niespodzianki, takie jak wypadki lub choroba, która znacznie ogranicza codzienne funkcjonowanie. W takich trudnych sytuacjach każdy rodzaj wsparcia jest ważny - również wsparcie finansowe, które może nam zagwarantować ubezpieczenie na życie. Co może obejmować tego typu polisa i jakie ma zalety? O tym w poniższym artykule.

Co zawiera ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie może się składać z wersji podstawowej lub rozszerzonej. Wersja podstawowa to ubezpieczenie na wypadek śmierci, natomiast w wersji rozszerzonej można dokupić świadczenia dodatkowe, które pozwolą cieszyć się spokojem o własny los i swoich bliskich. Do tych świadczeń należą między innymi: ubezpieczenie na wypadek utraty pracy, niezdolności do pracy, następstw nieszczęśliwych wypadków, wystąpienia ciężkiej choroby, a także urodzenia dziecka.

Jakie zalety ma polisa na życie?

Wykupienie polisy na życie przede wszystkim pozwoli cieszyć się spokojem. Mając świadomość tego, że nawet w przypadku trudnych sytuacji lub nieszczęśliwych wypadków będziemy mieli wsparcie finansowe, można poczuć się bezpieczniej. Sama polisa jest bardzo elastyczna i można dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Do jej zalet należy:

  • Ochrona dla innych członków rodziny. Ubezpieczenie na życie może objąć również innych członków rodziny (małżonka, dzieci). Jest to rozwiązanie bardziej korzystne finansowo, niż wykupienie dwóch lub kilku osobnych polis.
  • Szeroki zakres ochrony. Podstawowe świadczenie można rozszerzyć o dodatki, takie jak: ubezpieczenie na wypadek utraty pracy, niezdolności do pracy, następstw nieszczęśliwych wypadków itp.
  • Dowolny okres trwania polisy. Istnieją dwa rodzaje polis: terminowa (zawierana na okres od pięciu do kilkunastu lat) i bezterminowa (zawierana na czas nieokreślony).

Inne rodzaje ubezpieczeń

Życie stawia przed nami różne wyzwania i niespodzianki. Dlatego oprócz polisy na życie, warto przemyśleć inne rodzaje ubezpieczeń. Na przykład kupując własny dom lub mieszkanie, trudno by było obejść się bez jego ubezpieczenia. A wyjeżdżając w długą podróż, zawsze warto wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Mobilny agent ubezpieczeniowy

Chcesz wykupić ubezpieczenie, ale nie masz czasu? Długo pracujesz lub masz zbyt dużo obowiązków? Pomoże ci mobilny agent ubezpieczeniowy z firmy Tryton Piotr Cynarski. Firma obejmuje swoim zasięgiem Bełchatów i jego okolice w promieniu do 35 km. Oferta Tryton obejmuje cały asortyment ubezpieczeń WARTY, HDI, PZU, Compensy i InterRisk. Firma działa szybko i profesjonalnie, oferując przy tym atrakcyjne ceny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz