Materiał Partnera

Czy francuskie samochody są bardziej awaryjne?

Czy francuskie samochody są bardziej awaryjne?

Peugeot, Citroën oraz Renault to wielka trójka francuskich producentów samochodów. W Polsce od lat pokutuje twierdzenie, że samochody tych marek są bardziej awaryjne, niż na przykład pojazdy japońskie czy niemieckie. Jak pokazują badania niezależnych ośrodków – to nieprawda. Choć jak każde auto, tak i produkty francuskich koncernów samochodowych wymagają pewnych nakładów finansowych, jednak przy odpowiednim dbaniu o stan pojazdów – z powodzeniem mogą one nam służyć przez lata.

Awaryjne zawieszenie i kiepskie materiały

Wśród popularnych mitów dotyczących francuskich samochodów można usłyszeć ten o psującym się w nich układzie zawieszenia. Producenci tacy jak Citroën czy Peugeot poświęcili dużo czasu na rozwój i ulepszanie niestandardowych rozwiązań, takich jak zawieszenie hydropneumatyczne. Dzięki temu ich pojazdy odznaczają się wyjątkowym komfortem jazdy i doskonale radzą sobie z nierównościami na drodze. Niezależne badania oraz opinie mechaników nie potwierdzają wysokich kosztów eksploatacji tych układów. Dzięki serwisowaniu ich u sprawdzonych mechaników, takich jak firma France Serwis z Wrocławia, użytkownicy pojazdów mogą cieszyć się wygodną jazdą. Kolejnym nieprawdziwym stwierdzeniem, które zdobyło w Polsce dużą popularność, jest to mówiące o tym, że do konstrukcji aut francuskich wykorzystuje się kiepskie materiały. Długodystansowe testy pokazują, że pod tym względem pojazdy te nie różnią się od swoich konkurentów z innych krajów.

Korozja i brak zamienników

Kupującym samochód, czy to nowy, czy z rynku wtórnego, zwykle zależy na jak najdłuższym bezproblemowym korzystaniu z auta przy zachowaniu niskich kosztów jego eksploatacji. Zrozumiały jest więc strach przed rdzewieniem elementów nadwozia. Naprawy lakiernicze są z reguły kosztowne, warto więc sprawdzić, jak pod tym względem wypadają francuskie auta. Okazuje się, że dzięki zastosowaniu ocynkowania pojazdy te są dość mocno odporne na rdzę. Brak tanich części zamiennych też jest mitem, ponieważ na rynku można je bez problemu znaleźć, i to niemalże do każdego modelu pojazdu.  Można zatem stwierdzić, że fachowa diagnostyka i wykonywanie napraw u profesjonalnych mechaników pozwala cieszyć się bezproblemową eksploatacją aut pochodzących z Francji. Kupując samochód, warto kierować się faktami.

Opracowanie:
Wrocław, Gądowska 1
tel. 71 351 39 08
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz