Artykuł sponsorowany

Czy ekologiczne nawozy to dobry sposób na odżywienie gleby i roślin?

Czy ekologiczne nawozy to dobry sposób na odżywienie gleby i roślin?

Uzyskanie zdrowych roślin, które będą obficie kwitnąć i dawać dorodne plony, wymaga zastosowania odpowiedniego nawożenia. Taki efekt można uzyskać, stosując ekologiczne nawozy, które przynoszą wiele korzyści. Należy pamiętać, że nawet jeśli gleba jest bogata w składniki mineralne, może jej brakować materii organicznej, która jest niezwykle korzystna dla kwiatów, krzewów i drzew. Poznaj zalety naturalnego nawożenia i zastosuj je w swoim ogrodzie!

Dlaczego stosuje się nawozy ekologiczne?

Gleby ogrodowe na ogół cechują się wystarczającą ilością składników mineralnych, jednak z czasem może w nich brakować materii organicznej. Nawozy ekologiczne są najbardziej zdrowe, powstają w oparciu o to, co wyprodukowała natura. Są świetnym sposobem na zasilenie gleby i sprawienie, że umożliwia ona zdrowy wzrost roślin. Umożliwiają one rezygnację ze sztucznych środków, które nie są konieczne, jeśli podłoże jest racjonalnie wykorzystywane.

Specjaliści z firmy Zielony Klomb przypominają, że składniki mineralne zawarte w glebie mogą być wykorzystane przez rośliny, jeśli równocześnie jest ona zasobna w próchnicę. Zmienia ona strukturę podłoża, odżywia je, poprawia jego przepuszczalność oraz zwiększa możliwości magazynowania wody. Ich wyjątkową cechą jest to, że nie da się ich przedawkować, na ogół są odpowiednie dla każdego gatunku rośliny.

Oddziaływanie wybranych nawozów

Wśród nawozów ekologicznych wymienić warto np. obornik, który można obecnie nabyć w postaci granulek. Wygodny w stosowaniu, bogaty w cenne składniki mineralne, próchnicze i odżywcze. Stopniowo się rozpada, wzbogacając glebę o substancje odżywcze i elementy, które przyczyniają się do poprawy jej struktury. Można go stosować przez cały sezon wegetacyjny, dzięki czemu dobroczynne działanie jest stopniowane. Jego niewątpliwą zaletą jest przyciąganie dżdżownic, rozprowadzających go do głębsze warstwy gleby.

Popularnym nawozem ekologicznym jest również biohumus, który jest efektem działalności dżdżownic. Przetrawiona materia organiczna wzbogaca glebę w miliony pożytecznych mikroorganizmów, przekształcających składniki mineralne w składniki pobierane przez rośliny. Wygodną formą tego nawozu jest jego płynna postać, którą stosuje się w rozcieńczeniu z wodą. Taka mieszanina może być z sukcesem stosowana do wszystkich roślin, również kwiatów doniczkowych. Jego pozytywne oddziaływanie jest widoczne w bardzo krótkim czasie, rośliny stają się silniejsze i piękniejsze, są bardziej odporne na choroby.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz