Materiał Partnera

Czy dekoloryzacja włosów jest bezpieczna?

Czy dekoloryzacja włosów jest bezpieczna?

Zmiana koloru włosów, podyktowana nagłym impulsem, nigdy nie jest dobrym pomysłem. Często zainspirowane zdjęciem z modowego magazynu, pragniemy uzyskać na głowie taki sam efekt, jaki ma modelka. Nie bierzemy pod uwagę naszego typu urody i co gorsza- często zmieniamy kolor na własną rękę przy pomocy drogeryjnych preparatów. Rezultat bywa opłakany, a jedyne co nam pozostaje do dekoloryzacja u fryzjera. Co warto o niej wiedzieć?

Pomoc nie dla każdego

Dekoloryzacja polega na usunięciu z włosów ciemnych pigmentów. Z powodzeniem wywabi z kosmyków wszelkie odcienie czerni, brązów i czerwieni. Aczkolwiek nigdy nie mamy całkowitej pewności, że niechciana barwa zniknie całkowicie. Niestety nie pomoże w przypadku rozjaśnianych włosów, ale może je przyciemnić. Dekoloryzacja nie sprawdzi się także w przypadku naturalnych włosów, działa tylko na sztuczne pigmenty.

Nie niszczy włosów

Wokół dekoloryzacji krąży wiele mitów. Mówi się, że prowadzi do zniszczenia włosów. Tymczasem nowoczesne preparaty do dekoloryzacji, które są stosowane  w renomowanych salonach fryzjerskich takich jak np. Madzia, posiadają w swoim składzie wiele substancji odżywczych. Tak, dekoloryzacja z pewnością jest zabiegiem inwazyjnym. Tak, może mieć wpływ na pogorszenie się kondycji naszych  włosów. Jeżeli jednak oddamy się w ręce profesjonalisty, możemy liczyć na satysfakcjonujący efekt zabiegu. W wielu drogeriach od niedawna dostępne są produkty przeznaczone do domowej dekoloryzacji. Większość z nich zawiera w sobie mocne rozjaśniacze. Zakup preparatu tego typu, nie jest dobrym rozwiązaniem dla osoby, która dba o dobro swoich włosów. Końcowy efekt trudno przewidzieć, a bardzo chemiczny skład z pewnością odbije się na zdrowiu kosmyków.

Farbowanie jest wskazane

Wiele kobiet myśli, ze dekoloryzacja oznacza koniec ich przygody z farbowaniem włosów na jakiś czas. Niestety po przeprowadzeniu zabiegu, kolor na głowie często jest nierówny i nieatrakcyjny. Nałożenie odpowiedniej farby jest konieczne, by na powrót uzyskać ładny odcień. Oczywiście fryzjer stosuje wtedy łagodniejsze preparaty, które dodatkowo pielęgnują kosmyki. Niewskazane jest użycie farb drogeryjnych, ponieważ zawierają w sobie dużo metali ciężkich i substancji, które mają szkodliwe działanie na strukturę włosów.

Różne metody dekoloryzacji

Doświadczeni fryzjerzy stosują różne metody dekoloryzacji. Dobiera się je indywidualnie dla każdej osoby. Pod uwagę stylista bierze przede wszystkim kondycję włosów oraz ich zabarwienie. Bardzo zniszczone włosy przed zabiegiem, muszą zostać poddane intensywnej regeneracji i wzmocnieniu. Dopiero gdy ich stan ulegnie poprawie, profesjonalista zdecyduje się na zdjęcie niechcianego koloru.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz