Czy cera naczynkowa jest przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji?

Czy cera naczynkowa jest przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to zabieg złuszczający martwy naskórek, dzięki któremu cera staje się gładka i promienna. Dzięki mikrodermabrazji można pozbyć się wielu skórnych problemów, m.in. trądziku, przebarwień oraz blizn. Osoby z cerą naczynkową powinny jednak uważać na silne zabiegi złuszczające. Dowiedz się, jakie zabiegi są przeznaczone dla osób, które mają wrażliwą skórę oraz jak należy dbać o cerę naczynkową.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Czym charakteryzuje się cera naczynkowa?

Jeśli masz tendencję do czerwienienia się na policzkach i brodzie, gołym okiem możesz dostrzec widoczne pajączki, a w dodatku odczuwasz pieczenie skóry twarzy, prawdopodobnie twoja cera to cera naczynkowa.

Skóra osób z takim problemem wyróżnia się skłonnością do rozszerzania się naczyń krwionośnych. Rumień może być przejściowy, wywoływany działaniem czynników zewnętrznych, lub może z biegiem czasu się utrwalić, szczególnie jeśli odpowiednio wcześniej nie zadbasz o stan skóry. Skutkiem niewłaściwej pielęgnacji może być rozwój trądziku różowatego, który jest wyjątkowo trudny w leczeniu.

Czy mikrodermabrazja twarzy to dobry pomysł?

Masz wrażliwą cerę skłonną do pękających naczynek? Niestety cera naczynkowa to jedna z przeszkód do zabiegu mikrodermabrazji. Nawet wykonanie mikrodermabrazji diamentowej, która jest złuszczaniem stosunkowo łagodnym, nie jest polecane przez lekarzy. Choćby zabieg został przeprowadzony delikatnie, zawsze istnieje ryzyko naruszenia wrażliwej skóry, rozszerzenia ścian naczynek, a w konsekwencji pogorszenia stanu cery.

Przeczytaj, czym różni się mikrodermabrazja diamentowa od korundowej.

Czy istnieje więc alternatywa dla mikrodermabrazji twarzy? Lekarze medycyny estetycznej i kosmetolodzy rekomendują zabiegi, po których można spodziewać się podobnych efektów, ale nie powodują one niepożądanych skutków ubocznych dla cer wrażliwych. Do takich zabiegów należą oxybrazja, eksfoliacja kwasami oraz peeling kawitacyjny. Należy jednak pamiętać, by przed każdym zabiegiem skonsultować się ze specjalistą, który potwierdzi, czy wybrana metoda jest w pełni bezpieczna.

Jak dbać o cerę naczynkową?

Cera naczynkowa wymaga szczególnej i przemyślanej pielęgnacji. Po pierwsze postaw na co dzień na kremy z filtrami UVA i UVB, które ochronią wrażliwą skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Kosmetyki do cery naczynkowej powinny być wybierane pod kątem zawartych w nich składników.

Na półkach drogerii i aptek szukaj dedykowanych kremów do cery naczynkowej lub preparatów, zawierających wyciąg z kasztanowca, który ma działanie przeciwzapalne, arniki górskiej lub miłorzębu japońskiego, które wzmacniają ściany naczyń i łagodzą zaczerwienienie oraz zmniejszają obrzęk.

Wybieraj preparaty bezzapachowe, wszelkie dodatki mogą podrażnić nadwrażliwą skórę. Zimą postaw na kremy chroniące przed chłodem, mrozem i wiatrem. Ukojenie przyniosą też regularnie wykonywane maseczki o działaniu łagodzącym, wyciszającym i wzmacniającym kruche naczynka.

Jeśli malujesz się na co dzień, zaczerwienie możesz zatuszować za pomocą odpowiednio dobranych fluidów i korektorów z dodatkiem zielonego pigmentu.

By nie doprowadzić do podrażnienia i czerwienia się skóry, unikaj nagłych zmian temperatury – gorących kąpieli, wizyt w saunie, picia gorących napojów oraz alkoholu, spożywania pikantnych potraw. Zaczerwienienie mogą wzmagać również mocne peelingi mechaniczne, opalanie, a także stres.

Jakie zabiegi polecane są na cerę naczynkową?

Oprócz stosowania profesjonalnych kosmetyków warto postawić na pielęgnację cery naczyniowej opartą na zabiegach kosmetycznych, które wzmacniają delikatne naczynka. Lekarze medycyny estetycznej rekomendują  laser, który działa obkurczająco na naczynia krwionośne. Naczynka może zamknąć zabieg elektrolizy. Do gabinetu najlepiej umówić się wczesną wiosną lub późną jesienią.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz