Materiał Partnera

Czujniki parkowania – ułatw sobie parkowanie

Czujniki parkowania – ułatw sobie parkowanie

Najnowsze modele pojazdów, które dopiero co opuściły fabrykę, najczęściej są bardzo dobrze wyposażone. Gorzej jest w przypadku starszych modeli, gdzie ilość dodatkowych, ale przydatnych gadżetów jest znacznie mniejsza. Jeżeli należysz do tej grupy kierowców, którzy nie lubią parkować, a Twój samochód nie jest wyposażony w czujniki parkowania, możesz je doinstalować. Sprawdź, czym się kierować, wybierając czujniki parkowania

Dlaczego warto zainwestować w czujniki parkowania?

Czujniki parkowania są doceniane nawet przez świetnych kierowców. Dlaczego? Bo są one przydatne w wielu sytuacjach, np. wówczas, gdy trzeba zaparkować na słabo oświetlonym parkingu. Z ich pomocą można też bezpiecznie ustawić pojazd przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, np. we mgle czy podczas intensywnych opadów deszczu.

Ponieważ zainteresowanie czujnikami parkowania wśród kierowców jest duże, te urządzenia można znaleźć w praktycznie każdym sklepie stacjonarnym i internetowym, który oferuje akcesoria do samochodów. Przykładem takiego sklepu internetowego jest Electric Car.

Czym się kierować, wybierając czujniki parkowania?

Wybór czujników parkowania jest bardzo duży. Jeżeli chcesz mieć pewność, że zakupione i zamontowane sensory faktycznie pomogą Ci podczas parkowania, to wybierając konkretny model pamiętaj, aby uwzględnić:

  • liczbę głowic – sprzedawane w sklepach zestawy składają się z od 4 do 8 głowic. Im większy masz samochód, tym więcej głowic powinieneś zakupić. Wszystko po to, aby otrzymać precyzyjne informacje dotyczące odległości od krawężnika czy innego pojazdu;
  • umieszczenie czujników – by najlepiej wesprzeć swój styl parkowania, możesz wybrać czujniki, które zostaną umieszczone wyłącznie z przodu lub z tyłu auta;
  • cenę – choć nie jest priorytetem, warto zwrócić na nią uwagę. Najdroższe czujniki parkowania wcale nie muszą być najlepsze.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybrane czujniki parkowania faktycznie pomogą Ci bezpiecznie zaparkować samochód, powinieneś poradzić się specjalistów. Możesz skorzystać z pomocy osób zatrudnionych w warsztacie samochodowym lub zdać się na wiedzę sprzedawcy w sklepie. Również sam montaż sensorów lepiej powierzyć osobom, które na co dzień pracują przy samochodach. W innym przypadku wydane pieniądze wcale nie będą inwestycją w bezpieczeństwo.

O czujniki trzeba dbać

Aby czujniki prawidłowo działały, nie wystarczy tylko ich zamontować – konieczna jest też systematyczna pielęgnacja, która sprowadza się do usuwania z nich zanieczyszczeń. Zimową porą, gdy temperatury spadają poniżej 0˚C, warto zadbać o garażowanie pojazdu. W innym przypadku może się okazać, że sensory przestaną poprawnie działać.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz