Materiał Partnera

Cztery niezbędne gadżety praktycznej mamy

Cztery niezbędne gadżety praktycznej mamy

Spodziewasz się dziecka i kompletujesz wyprawkę? Poza ubrankami dla dziecka oraz pieluchami musisz zadbać o kilka innych akcesoriów. Sprawdź, jakich gadżetów dla niemowlęcia nie powinno zabraknąć. Dzięki nim karmienie i opieka nad dzieckiem będą znacznie łatwiejsze. 

Nie tylko pieluchy...

Gromadząc rzeczy dla niemowlęcia, które lada chwila ma przyjść na świat, mamy koncentrują się zwykle na ubrankach, sporym zapasie pieluch oraz innych artykułach higienicznych. Tymczasem potrzebnych jest kilka dodatkowych gadżetów ułatwiających choćby karmienie czy samą opiekę nad dzieckiem. Wszystkie akcesoria znajdziesz w sklepach z artykułami niezbędnymi kobietom w ciąży, mamom i ich pociechom, takich jak na przykład Myszka. Artykuły dla dzieci i niemowląt. Szeroki wybór asortymentu to gwarancja udanych zakupów.

Laktator

To niezbędny gadżet, jeśli zależy Ci na karmieniu piersią. Urządzenie stymuluje pobieranie pokarmu z piersi, dzięki czemu zachodzi jego intensywniejsza produkcja. Jako że na początku noworodek nie zawsze radzi sobie z ssaniem, trzeba wspomóc proces tworzenia się mleka. To ważne szczególnie w pierwszych tygodniach, ponieważ wtedy dochodzi do stabilizowania się laktacji. Dzięki temu unikniesz zaniku pokarmu.

Na rynku dostępne są już nie tylko laktatory ręczne. Możesz wybierać pośród sprzętu elektrycznego, za pomocą którego szybko i bez żadnego wysiłku odciągniesz odpowiednią ilość pokarmu. 

Podgrzewacz do butelek

Jeśli karmisz piersią, a zdarza Ci się także odciągać pokarm laktatorem, niezbędny będzie podgrzewacz do butelek z mlekiem. Jest to urządzenie, które pozwala uzyskać pożądaną temperaturę pokarmu, gdy zostanie wyjęty z lodówki lub zamrażalnika. 

Warto pamiętać, że podgrzewacz do butelek przydaje się również w kolejnych miesiącach. Można w nim podgrzewać posiłki przyrządzane niemowlęciu, które są podawane w ramach rozszerzania diety – już po ukończeniu 6. miesiąca życia.

Sterylizator

Wyparzanie smoczków, butelek oraz innych akcesoriów niemowlęcych kojarzy Ci się z gotowaniem ich we wrzątku? Jeśli chcesz, by sterylizacja była szybsza, wygodniejsza i tańsza, zaopatrz się w specjalne urządzenie. Sterylizator to rozwiązanie, dzięki któremu nawet w 10-15 minut wyparzysz wszystkie akcesoria przeznaczone dla niemowlęcia. 

Wśród sterylizatorów najpopularniejsze są urządzenia parowe. Wystarczy nalać niewielką ilość wody (ok. 90-120 ml), umieścić akcesoria w środku misy, przykryć pokrywką, a następnie uruchomić sprzęt. W ciągu kilku minut urządzenie nagrzewa się do temperatury 100 stopni Celsjusza, a para neutralizuje nawet 99% bakterii. 

Elektroniczna niania

Jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoje dziecko śpi, ale nie możesz stale być przy nim, wyręczy Cię elektroniczna niania. Jest to gadżet składający się z dwóch urządzeń, z których jedno jest nadajnikiem (umieszczasz je w pokoju dziecka), a drugie odbiornikiem (masz je zawsze przy sobie). Jeśli tylko dziecko się obudzi i zacznie płakać, usłyszysz płacz w odbiorniku. 

To zaledwie kilka praktycznych gadżetów dla mamy, które mogą ułatwić macierzyństwo. Poznaj ich wszystkie zalety i wybierz akcesoria, które według Ciebie są niezbędne. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz