Materiał Partnera

Cztery elementy projektów architektonicznych

Cztery elementy projektów architektonicznych

Najlepsze pracownie architektoniczne zajmują się przygotowywaniem projektów dla budownictwa mieszkaniowego, czy też publicznego, a także są gotowe na tworzenie opracowań modernizacyjnych budynków – np. termomodernizacji. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób swoim klientom przedstawiają koncepty, najlepsi architekci działający na rynku polskim.

Rysunek techniczny

Bardzo ważnym elementem projektu czy to gotowego, czy też podglądowego, jest przygotowanie przez architekta rysunków technicznych. Są to bardzo złożone opracowania, które mogą być wykonywane m.in. po uzyskaniu przez niego geodezyjnej mapy do celów projektowych. Rysunki techniczne przedstawiają rzuty i przekroje wszystkich kondygnacji obiektu, a także jego całość, zawierając wszystkie najważniejsze wytyczne związane z budową domu. Jeśli chodzi o rysunki techniczne podglądowe, które często są elementem projektów gotowych z katalogów, warto wiedzieć, że mają one w przybliżeniu określić dane wymiary budynku.

Opisy techniczne

Ważnym elementem projektów architektonicznych są również opisy techniczne. Zawierają między innymi planowane sposoby wznoszenia danej budowli, opis zastosowanej technologii, a także wszystkie uwarunkowania prawne, administracyjne, czy też oczywiście techniczne. Muszą znajdować się w nich opisy zestawienia powierzchni pomieszczeń, dane ogólne obiektu, czy też różnego rodzaju ekspertyzy i analizy – np. prognozowany bilans energetyczny.

Kosztorys budowlany

Bardzo ważnym elementem każdego projektu architektonicznego, jest również kosztorys. Zakłada on zarówno koszt wykonania całego budynku do stanu surowego, deweloperskiego, jak i pod klucz – z całkowitym wykończeniem wnętrz. Uwzględnione w nim są materiały budowlane, przewidywane koszty, które zażąda wykonawca, czy też ceny działki. Warto pamiętać zawsze o tym, że kosztorys architektoniczny może ulec zmianie, ale jest on jednym z ważniejszych dokumentów przy realizacji inwestycji.

Realistyczne wizualizacje

Najlepsze pracownie architektoniczne dysponują nowoczesną technologią, która pozwala na tworzenie w specjalistycznych programach komputerowych realistyczne wizualizacje. Wielokrotnie pozwala to na wdrożenie kosmetycznych zmian w projektach, czy na całkowite jego odrzucenie. Dzisiaj tworzenie tego typu opracowań powinno być powszechnym standardem, o czym doskonale wiedzą eksperci biura architektów Termoprojekt. Firma posiada na rynku już ponad 20 letnie doświadczenie, które przekłada się na realizację setek obiektów mieszkalnych i publicznych. Przedsiębiorstwo Termoprojekt znane jest również na lokalnym i krajowym rynku ze swoich innowatorskich projektów termomodernizacyjnych – ich częścią są audyty termomodernizacyjne i świadectwa energetyczne!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz